Чи можна зламати застосунок Резерв+ та отримати дані з нього - відповідь Міноборони

Читать на русском

Заступниця міністра оборони з цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко розповіла про захист додатка Резерв+

Читать на русском
Резерв+, мобілізація в Україні
Дані у додатку зашифровані надійно, тому хвилюватися не варто, говорять в Міноборони

Заступниця міністра оборони з цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко розповіла про захист додатка Резерв+

Зламати систему застосунку "Резерв+", де можна оновити дані військовозобов'язаним, та отримати з нього дані неможливо. Персональна інформація там не зберігається. Застосунок має надійний захист і отримав атестат відповідності комплексної системи захисту інформації.

Про це повідомила заступник міністра оборони з цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко. Вона заявила, що застосунок працює за принципом "Дії" та отримує дані за запитом з реєстру в зашифрованому вигляді.

"Можемо запевнити, що зламати систему застосунку та отримати дані з неї неможливо, бо вона не зберігає їх", - сказала Черногоренко.

Замміністерка також додала, інформація, яка гуляє в мережі про спроби компрометації застосунку, це лише наклеп, спрямований на підірвання довіри до державних застосунків.

Що таке Резерв+

Міністерство оборони України 18 травня запустило мобільний додаток Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Відповідно до нового Закону про мобілізацію, військовозобов'язані віком від 18 до 60 років мають протягом 60 днів, до 16 липня включно, оновити свої особисті дані, такі як мобільний телефон, фактичне місце проживання та електронна пошта (за наявності).

Персональні дані, окрім ТЦК та ЦНАПів, можна оновлювати онлайн через цей застосунок. Він доступний для завантаження на смартфони через App Store та Google Play Market. З 18 червня у додатку буде також доступний QR-код, який може бути використаний для миттєвого отримання інформації про статус військовозобов'язаного, призовника або резервіста.

Хто може бачити дані в додатку Резерв+

"Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Останній єдиним електронним реєстром, який призначений для ведення військового обліку громадян, включаючи призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Доступ до інформації в реєстрі "Оберіг" мають відповідні державні органи, такі як Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ, Служба безпеки України та інші. Зміни облікових даних в реєстрі можуть вносити лише уповноважені працівники районних територіальних центрів.

Додатково до внесення даних працівниками територіальних центрів та служби призову, інформація для реєстру "Оберіг" збирається з різних державних реєстрів, таких як бази Центральної виборчої комісії, Державної податкової служби, Державної міграційної служби, Міністерства освіти й науки, Державної судової адміністрації, Пенсійного фонду, Міністерства соціальної політики, Державної прикордонної служби та інших відомств.

Нагадаємо, раніше в ТЦК пояснили, що буде, якщо видалити застосунок з телефона. Також ми детально розповідали, що змінилося для військовозобов'язаних в Україні з 18 травня. "Інформатор" публікував відповіді від Міноборони на найпоширеніші питання щодо мобілізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.