Новий закон про мобілізацію: у Держприкордонслужбі анонсували зміни у правилах перетину кордону для українців

Читать на русском

Правила перетину кордону для певних категорій українців можуть змінитися через новий закон про мобілізацію

Читать на русском
Зміни у виїзді за кордон
В Україні очікуються зміни у виїзді за кордон

Правила перетину кордону для певних категорій українців можуть змінитися через новий закон про мобілізацію

Певні групи українців можуть стикнутися зі змінами у виїзді за кордон у зв'язку зі введенням нового закону про мобілізацію. Уряд планує адаптувати нормативні акти згідно з новим законодавством про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня. Це може призвести до потреби внесення змін у правила перетину кордону.

Про це повідомив Андрій Демченко, представник Держприкордонслужби України, під час інформаційного брифінгу. За його словами, наразі Держприкордонслужба ще не має повної інформації щодо конкретних аспектів змін. Ймовірно, це стосуватиметься осіб, які мають відстрочку від призову, зауважив Демченко.

"Але зважаючи, що також в статтю 23 Закону України "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" були внесені зміни щодо умов відстрочки від призову, то варто очікувати, що певні, хоч і не кардинальні зміни, але можуть бути внесені в правила перетину державного кордону", - попередив речник ДПСУ.

Виїзд чоловіків за кордон 

Виїхати за межі України можуть чоловіки віком до 18 та понад 60 років, які виключені з військового обліку за станом здоров’я і не здійснювали тяжкого злочину. До них належать особи з інвалідністю та тяжкими інфекційними захворюваннями. Військовозобов'язані можуть виїхати за кордон за таких підстав: за станом здоров’я; для навчання; якщо вони є держслужбовцями; за сімейними обставинами; за професією; для допомоги ЗСУ.

На додачу, Кабмін ухвалив зміни до правил виїзду студентів за межі країни з 2 квітня. Виїхати зможуть студенти-чоловіки, які: віком від 18 до 22 років, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації; навчаються на денній формі в закладах вищої освіти України державної або комунальної форм власності й здобувають ступінь вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування); є учасниками освітньої академічної мобільності; їдуть на навчання до іноземних закладів освіти строком на 1 семестр.

При перетині кордону українські прикордонники почали вимагати в чоловіків довідку з ТЦК та СП чи документи, які підтверджують надання відстрочки від мобілізації. Без них не пропускають, навіть якщо громадянин на законних підставах може виїжджати за кордон під час дії воєнного стану. Юристи вважають, що у ДПСУ таких прав немає. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.