Нові обмеження націлені на "тіньовий флот" Путіна та покликані послабити військово-промисловий комплекс Росії
Глави Міністерств закордонних справ країн Європейського союзу 16 грудня ухвалили 15-й пакет санкцій проти Росії. У списку санкцій опинилися також компанії з Китаю та Північної Кореї. Про це повідомляє пресслужба Європейської Ради.
Санкції торкнулися 84 суб'єктів, серед яких 54 фізичні особи та 30 організацій. Зокрема, санкції охопили військову частину, причетну до обстрілу дитячої лікарні "Охматдит" у Києві, керівників провідних енергетичних компаній РФ, осіб, які займалися депортацією дітей, пропагандою та обходом санкцій.
Серед юридичних осіб під санкції ЄС потрапили російські оборонні підприємства та судноплавні компанії, що займаються транспортуванням сирої нафти та нафтопродуктів морським шляхом, приносячи значні доходи бюджету РФ. До списку також потрапили хімічний завод, російська цивільна авіакомпанія, що є важливим постачальником логістичної підтримки для російських військових.
Вперше накладено повноцінні санкції (заборона на поїздки, заморожування активів, заборона надавати економічні ресурси – ред.) на різних китайських суб'єктів, які постачають компоненти для безпілотників та мікроелектронні компоненти для підтримки Росії. Також накладено санкції на двох чиновників із КНДР.
Розширено список суден, на які поширюється заборона доступу до портів та заборона надання послуг, пов'язаних із морським транспортом. Санкції спрямовані проти танкерів із країн, які не є членами ЄС і є частиною "тіньового флоту" Путіна. 52 судна, що походять із третіх країн, стали сьогодні об'єктами санкцій на цих підставах, таким чином, загальна кількість судів, що потрапили під дію санкцій, сягнула 79.
До списку потрапили 32 нових суб'єкти до списку тих, хто підтримує військово-промисловий комплекс Росії у її агресивній війні проти України. До них буде застосовано більш жорсткі експортні обмеження щодо товарів та технологій подвійного призначення, а також товарів та технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки.
Зазначається, що деякі з цих підприємств розташовані у третіх країнах – Китай, Індія, Іран, Сербія, Об'єднані Арабські Емірати та Сербія. Частина ціх компаній брала участь в обході торгових обмежень або закуповувала чутливі товари для Росії, такі як БПЛА та ракети, з'ясували у ЄС.
Попередній, 14-й пакет санкцій, ЄС прийняв у червні 2024 року. Європа у тому пакеті обмежила для РФ транзит скрапленого газу і не тільки. Також було введено обмеження на "тіньовий" флот Росії і персональні санкції проти 116 фізичних та юридичних осіб. Зокрема, проти компаній з Китаю, Казахстану, Киргизстану, Туреччини та Об'єднаних Арабських Еміратів, які співпрацювали з РФ.
Нещодавно Державний департамент США запровадив чергові санкції проти росіян. Цього разу вони стосуються п'яти чиновників з РФ, які причетні до примусової депортації дітей з України. Їх імена не розкриваються. У дописі Держдепу заявляють, що більшості дітей змінили ідентичність та приховали їхнє походження. Ще українські діти піддались російській пропаганді та мілітаризації. Декого з них віддали у сім'ї з РФ для подальшого усиновлення.
Президент України Володимир Зеленський на початку грудня підписав указ про запровадження пакету санкцій проти РФ. Рішення стосується фізичних та юридичних осіб, які працюють на російську військову систему. Зокрема, санкції впровадженні проти виробників та постачальників безпілотних систем для Кремля. Під дію обмежень потрапило понад 100 суб'єктів.
Наприкінці листопада Велика Британія запровадила санкції проти одразу 30 кораблів тіньового флоту Росії. Таким чином останні обмеження стали найбільшим пакетом британських заходів, спрямованим на скорочення спроможності Кремля фінансувати війну проти України. Загалом британці обмежили роботу 73 російських суден.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.