Розслідування, зокрема, виявило зв'язок між люксембурзьким холдингом Beretta та російськими компаніями. Попри санкції, холдинг залишається мажоритарним власником російського імпортера зброї
Росія обходить санкції проти неї та щорічно закуповує тисячі гвинтівок та мільйони набоїв від компаній з Європейського Союзу та Сполучених Штатів. Реекспорт зброї до РФ, ймовірно, відбувається через країни Центральної Азії. Зокрема, через Киргизстан, який до повномасштабного вторгнення в Україну не закупляв зброю в Італії, а у 2023 отримав звідти понад 4 тисячі рушниць.
Про це пише The Insider. Спільне розслідування The Insider, Investigace.cz, IrpiMedia та Vlast.kz показує, як протягом останніх трьох років компанії з Євросоюзу, США та Туреччини збільшили експорт зброї до країн Центральної Азії, таких як Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан та Узбекистан. Саме через ці країни, ймовірно, відбувається реекспорт зброї до Росії, що дозволяє обходити санкції.
Як пише видання, європейські виробники зброї та чиновники не тільки заплющували очі на агресію Росії в Криму і Донбасі. Також вони вкладали маркетингові бюджети в розширення дистрибуції на російському ринку.
"Експорт гвинтівок та рушниць з Італії до Вірменії за чотири роки зріс майже у 30 разів. Киргизстан у 2020 та 2021 роках не купував зброю в Італії, проте у 2022 році отримав 882 одиниці, а у 2023-му - 4434. Експорт зброї з Туреччини до Грузії зріс з 8426 одиниць у 2019 році до 18 843 штук у 2023 році", - йдеться в статті.
Розслідування також виявило зв'язок між люксембурзьким холдингом Beretta та російськими компаніями. Журналісти підкреслюють, що попри санкції, холдинг залишається мажоритарним власником російського імпортера зброї, прямо порушуючи як санкції США, так і постанову ради ЄС від 2014 року.
"Його робота в Росії не припинилася ні після введення ембарго ЄС, ні після початку повномасштабної війни. Спільне підприємство Beretta зі збройовим бароном Михайлом Хубутієм, компанія "Російський Орел" і компанії, які належать Хубутію, 2024 року отримали понад тисячу одиниць зброї та понад мільйон набоїв, вироблених європейськими компаніями холдингу", - йдеться в повідомленні.
Нещодавно Державний департамент США запровадив чергові санкції проти росіян. Цього разу вони стосуються п'яти чиновників з РФ, які причетні до примусової депортації дітей з України. Їхні імена не розкриваються. У дописі Держдепу заявляють, що більшості дітей змінили ідентичність та приховали їхнє походження. Ще українські діти піддались російській пропаганді та мілітаризації. Декого з них віддали у сім'ї з РФ для подальшого усиновлення.
Президент України Володимир Зеленський на початку грудня підписав указ про запровадження пакета санкцій проти РФ. Рішення стосується фізичних та юридичних осіб, які працюють на російську військову систему. Зокрема, санкції впровадженні проти виробників та постачальників безпілотних систем для Кремля. Під дію обмежень потрапило понад 100 суб'єктів.
Наприкінці листопада Велика Британія запровадила санкції проти одразу 30 кораблів тіньового флоту Росії. Таким чином останні обмеження стали найбільшим пакетом британських заходів, спрямованим на скорочення спроможності Кремля фінансувати війну проти України. Загалом британці обмежили роботу 73 російських суден.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.