Санкційні обмеження запровадженні проти більш ніж 100 юридичних та фізичних осіб
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про запровадження чергового пакету санкцій проти РФ. Рішення стосується фізичних та юридичних осіб, які працюють на російську військову систему. Зокрема, санкції впровадженні проти виробників та постачальників безпілотних систем для Кремля.
Указом №796/2024 президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони "Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Окрім санкцій для виробників та постачальників безпілотників, обмеження ввели для осіб, які допомагають завозити до РФ критичні компоненти та навчають операторів дронів. Загалом під дію обмежень потрапило понад 100 суб'єктів. Про це стало відомо на сайті Президента України.
"Сьогодні підписав указ про пакет санкцій проти російських та деяких інших фізичних та юридичних осіб, які працюють на російську військову систему. Це розробники, виробники та постачальники безпілотників для окупанта, особи, які допомагають завозити в Росію критичні компоненти, а також навчають операторів дронів", - наголосив президент у вечірньому зверненні.
Володимир Зеленський повідомив, що Київ працює з країнами-партнерами щодо синхронізації українських санкцій із відповідними рішеннями партнерів. У вересні президент також підписав укази про введення санкцій проти РФ. Тоді під обмеження потрапили юридичні та фізичні особи, які забезпечують роботу авіаційної інфраструктури Росії. Згодом санкційний список був розширений. До нього увійшли громадяни з Ірану, Китаю та РФ, яких пов'язують з постачанням безпілотників й іншої техніки окупантам.
Наприкінці листопада Велика Британія запровадила санкції проти одразу 30 кораблів тіньового флоту Росії. Таким чином останні обмеження стали найбільшим у своєму роді пакетом британських заходів, спрямованих на скорочення спроможності Кремля фінансувати війну проти України. Загалом британці обмежили роботу 73 російських суден.
До цього у жовтні, Британія запровадила пакет санкцій проти 18 суден тіньового флоту РФ, заблокувавши доступ до своїх портів і обмеживши надання ключових морських послуг. Загальна кількість російських танкерів, які потрапили під санкції королівства, тоді зросла до 43.
Водночас Рада Євросоюзу запровадила пакет санкцій проти друзів Росії - Ірану. Причиною стала постачання балістичних ракет та дронів у РФ для війни проти України. Під обмеження та заборони тоді потрапили сім фізичних і сім юридичних осіб.
Нещодавно стало відомо, що Китай створив спеціальну міжвідомчу групу, яка досліджує вплив санкцій проти Росії. Мета цих заходів - вивчити механізми обмежень разом з обхідними шляхами, які допоможуть Китаю в разі економічної війни із Заходом, якщо Пекін вирішить розпочати бойові дії на Тайвані. У межах спільної роботи з Кремлем, китайські чиновники періодично відвідують Москву для зустрічей з представниками російського Центрального банку, Мінфіну та інших відомств, які беруть участь у протидії західним санкціям.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.