Євросоюз ухвалив 14-й пакет санкцій проти Росії: обмежили транзит скрапленого газу і не тільки

Читать на русском

Також вводяться обмеження на "тіньовий" флот Росії і персональні санкції проти 116 фізичних та юридичних осіб

Читать на русском
14-й пакет санкцій
Санкції перш за все торкнуться російського скрапленого газу

Також вводяться обмеження на "тіньовий" флот Росії і персональні санкції проти 116 фізичних та юридичних осіб

В ЄС схвалили новий пакет антиросійських санкцій. Він вже 14-й за рахунком. Серед основних обмежень - обмеження на транзит російського скрапленого газу через європейські порти. 

Також запроваджено ряд інших санкцій. Про це повідомляється на сайті Європейської Ради

Відтепер забороняється транзит російського скрапленого газу через порти ЄС. Зокрема, через порт в Брюгге (Нідерланди). Зазначається, що Європа продовжить закупати його, однак забороняє реекспорт в треті країни. Також ЄС заборонить нові інвестиції та надання товарів, технологій і послуг для завершення споруджуваних проєктів будівництва терміналів щодо експлуатації зрідженого природного газу, таких як Arctic LNG 2 і Murmansk LNG.

Вводяться обмеження на "тіньовий" флот РФ. Це стосуватиметься 27 морських суден. 

Європейські ЗМІ, партії та аналітичні організації не матимуть права отримувати російське фінансування з будь-яких джерел. Окрім цього, вводяться персональні санкції проти 116 фізичних та юридичних осіб, а також санкції проти компаній з Китаю, Казахстану, Киргизстану, Туреччини та Об'єднаних Арабських Еміратів, які співпрацювали з РФ. Нарешті, забороняється продаж РФ будь-яких культурних та історичних цінностей, які мають українське походження. 

14-й пакет санкцій: що передувало 

Нагадаємо, що процес ухвалення цього санкційного пакету був не дуже легким. По-перше, ЄС майже вичерпав інструменти для нових обмежень. По-друге, це намагалися зробити якомога скоріше до того, як у Раді Європи почне головувати Угорщина. Адже були обґрунтовані побоювання, що Будапешт вчергове заблокує ініціативу. 

Також була інформація, що ухвалення санкцій блокувала Німеччина. Офіційний Берлін виступив проти нових обмежень, які забороняють імпорт до Білорусі. Через цю країну до РФ потрапляють товари з ЄС, вона є своєрідною "прокладкою" для постачання.

ФРН також була стурбована розширенням експортного контролю за товарами на кшталт окремих хімічних речовин та станків для обробки металів. У Німеччині хвилювалися, що це вплине на їхній бізнес. Втім, врешті уряд змінив рішення - однак, як пишуть ЗМІ, "в останній момент". 

Раніше Інформатор писав, що в ЄС остаточно погодили використання доходів від російських активів на користь України. Перший транш в 1,4 мільярди євро мають оголосити вже сьогодні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.