Під обмеження потрапили п'ять чиновників з РФ, які сприяли вивезенню дітей
Державний департамент США запровадив чергові санкції проти росіян. Цього разу вони стосуються п'яти чиновників з РФ, які причетні до примусової депортації дітей з України. Їх імена не розкриваються.
Відповідний допис з'явився на офіційному сайті Держдепу 4 грудня. Заявлено, що більшості дітей змінили ідентичність та приховали їхнє походження. Ще українські діти піддались російській пропаганді та мілітаризації. Декого з них віддали у сім'ї з РФ для подальшого усиновлення.
"Кремлівська влада створила безліч перешкод для повернення цих дітей в Україну. Постійна зневага Росією своїх міжнародних правових зобов’язань повідомляти про місце перебування цих дітей робить майже неможливим їх безпечне повернення", – заявили у відомстві.
Зазначається, що від початку повномасштабної війни до РФ незаконно вивезти з України тисячі дітей. І кількість випадків продовжує зростати. Влада української держави не припиняє вести перемовини з країною-агресором щодо їх повернення. У США назвали депортацію дітей "навмисною та систематичною" й пообіцяли й надалі сприятимуть притягненню до відповідальності винних у таких злочинах та допомагати повернути депортованих дітей.
Росіяни не припиняють примусово вивозити дітей з окупованих територій України. Вони прикриваються оздоровленням та спасінням від війни, хоча депортація не має до цього жодного відношення. Окупанти проводять примусову русифікацію українських дітей. Змінюють їм імена, прізвища, дати народження. Такі їх дії можна кваліфікувати як геноцид.
Головне управління розвідки України розпочало ініціативу, спрямовану на збір та розміщення інформації про осіб із Росії та Білорусі, які замішані у викраденні українських дітей. ГУР запустило відповідний портал під назвою "Війна та санкції". Станом на червень у базі була зібрана інформація про 245 осіб, які підозрюються у викраденні дітей.
Також Канада виступила з ініціативою створення коаліції країн для повернення депортованих українських дітей. Цей крок є відповіддю на план Bring Kids Back UA, розроблений за дорученням президента Володимира Зеленського, та відображає підтримку "формули миру".
Відомо, що окрім РФ Міжнародний кримінальний суд може притягнути Білорусь до відповідальності за участь у депортації українських дітей. На заваді не стане навіть те, що країна не є його членом. Бо злочини відносно неповнолітніх були скоєні на території України.