Європейська комісія 22 березня запропонувала підвищити тарифи на імпорт агропродукції, яка надходить на європейський ринок з рф і Білорусі
Єврокомісія офіційно анонсувала свої наміри встановити мита на ввезення агропродукції з Білорусі та росії. Ці заходи стосуватимуться зернових, олійних культур та їхніх похідних продуктів, які надходять на європейський ринок. І хоча ці тарифи достатньо високі для обмеження імпорту в ЄС, вони не вплинуть на експорт до третіх країн.
Про це йдеться у пресрелізі, який оприлюднено на сайті Єврокомісії. Йдеться про те, що тарифи повинні не дозволити росії використовувати доходи від експорту зернових продуктів до Євросоюзу для фінансування війни проти України. При цьому підвищені тарифи також стосуватимуться Білорусі з огляду на тісні політичні та економічні зв'язки цієї держави з росією.
"Ми плануємо встановити нові тарифи на достатньо високому рівні, щоб унеможливити нинішній потік імпорту. Вони можуть сягати до 95 євро за тонну або до адвалорного мита (лат. ad valorem - відповідно до ціни, за вартістю - ред.) в розмірі 50%, залежно від конкретного продукту", - інформується на веб-порталі ЄК.
Крім того, росія та Білорусь втратять можливість скористатися квотами ЄС на зерно, які передбачені в рамках Світової організації торгівлі. Проте буде збережена можливість транзиту через територію ЄС, а також вільний обіг російського зерна, його зберігання на митних складах, перевезення на суднах та надання фінансових послуг у зв'язку з торгівлею цим зерном.
Таке рішення покликане запобігти дестабілізації ринку ЄС через будь-яке майбутнє значне перенаправлення російської зернової продукції на європейський ринок. Фермерська спільнота ЄС раніше висловила занепокоєння щодо цього ризику. Крім цього, запропоновані тарифи необхідні для боротьби з російським експортом незаконно привласненого зерна з території України, частина якого незаконно експортується на ринок ЄС, навмисно маркуючись як "російське".
"Запропоновані сьогодні тарифи гарантують, що цей незаконний метод експорту більше не буде прибутковим", - йдеться у повідомленні.
Транзит зернових, олійних культур та продуктів їх переробки з росії та Білорусі до третіх країн не підпадає під пропозицію Єврокомісії. Так ЄС хоче залишитись "відданим справі сприяння продовольчій безпеці в усьому світі". Тепер цю пропозицію має розглянути Рада Європейського Союзу та у разі її схвалення, ці тарифи одразу почнуть застосовувати.
Блокування кордону з Україною польськими фермерами завдає серйозних збитків передовсім польському бізнесу, адже наша держава значну кількість різної продукції закуповувала саме у Польщі. У січні-лютому майже 90% нашої агропродукції експортувалося морем і Дунаєм, а через Польщу здійснювався тільки транзит. Але блокування кордону поляками призводить до переформатування й українського ринку, де власна продукція замінить на полицях імпортні товари.
Віце-прем’єр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що у січні експорт агропродукції відбувався переважно завдяки морським перевезенням і склав 6,7 мільйонів тонн. Натомість транзитом пройшло територією Польщі тільки 0,37 мільйона тонн агропродукції, що складає біля 5% від загального обсягу. При цьому через територію Польщі у 2022 році ми експортували до 1 мільйона тонн агропродукції на місяць. Це свідчить про те, що заяви польських аграрних асоціацій щодо перенасичення їхнього ринку – несправедливі.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Поговоримо про загальний вплив виборів президента рф на ситуацію в Україні. Які очікувати зміни та чому в нашій країні зʼявляється небезпека зникнення демократії. Долучайтеся до перегляду щоб послухати детальніше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.