Єврокомісія пропонує скасувати мита на 2024 рік для українських товарів, але ввести обмеження: деталі

Читать на русском

Європейська комісія внесла пропозиції щодо обмеження імпорту певної сільськогосподарської продукції з України

Читать на русском
Флаг ЄС
Єврокомісія запропонувала ще на рік скасувати мита для товарів з України

Європейська комісія внесла пропозиції щодо обмеження імпорту певної сільськогосподарської продукції з України

Європейська комісія висунула пропозицію продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України протягом 2024 року. Водночас ЄК запропонувала заходи щодо обмеження імпорту сільськогосподарської продукції з України та більшої гнучкості щодо правил щодо необроблених земель. Ініціатива спрямована на зменшення напруги та протестів серед обурених фермерів у Франції та інших країнах ЄС.

Згідно з інформацією від The Guardian, Єврокомісія пропонує продовжити пільгові умови торгівлі для України. Пропозиції ЄК включають призупинення імпортних мит та квот протягом наступного року.

При цьому Європейська комісія у свою пропозицію включила так званий "запобіжник" для аграріїв з країн ЄС, щоб придушити протести у Франції та інших країнах-членах ЄС. Як йдеться у заяві ЄК, для чотирьох видів продукції з України (йдеться про м'ясо птиці, яйця і цукор) передбачається механізм "екстреного гальмування", щоб стабілізувати імпорт на рівні середніх обсягів у 2022-2023 роках. Це передбачає, що у разі перевищення обсягів імпорту будуть починати діяти імпортні тарифи. Пропозицію далі має розглянути Європарламент і Рада ЄС.

Протести фермерів у Польщі та Румунії

В січні румунські фермери блокували пункт пропуску "Сірет - Порубне". Вони не пропускали вантажні машини, заявляючи, що потерпають від високого рівня інфляції та росту цін на енергоносії. Після цього влада Румунії прийняла рішення врахувати вимоги протестувальників та зобов'язалася продовжити консультації щодо цих питань.

В Польщі аграрії також виходили на протести. Вони виступали проти імпорту агропродукції з України та інших країн поза ЄС. Фермери говорили, що ввезення цих товарів нібито не відповідає європейським стандартам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.