Лавров в ООН оцінив можливість відновити зернову угоду: деталі

Читать на русском

ООН поклала на війну відповідальність за загострення світової продовольчої кризи

Читать на русском
Лавров в ООН
Лавров: "Війну можна буде вирішити лише силовим шляхом". Фото: ООН

ООН поклала на війну відповідальність за загострення світової продовольчої кризи

У суботу, 23 вересня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив з трибуни ООН, що Сполучені Штати і Європа зневажливо ставляться до решти світу, змагаючись за підтримку країн, що розвиваються. За його словами, у Кремлі не ігнорують спроби Організації Об'єднаних Націй реанімувати угоду про постачання зерна через Чорне море. Він відкинув нещодавню пропозицію, назвавши її "непрактичною".

Про оцінку можливості відновлення зернової угоди у заявах Сергій Лаврова в ООН йдеться у матеріалі Reuters. Він також повторив пропагандистські кліше російської пропаганди.

"Ми сказали Генеральному секретарю, що його ідеї не працюють. Ми не заперечуємо проти них, але вони не практичні. Москва є значним постачальником добрив у світі, і Україна, і Росія експортують багато зерна", - заявив очільник МЗС РФ.

Відомо, що Лавров виступив після тижня інтенсивних міжнародних переговорів на щорічній зустрічі світових лідерів в Організації Об'єднаних Націй. Президент України Володимир Зеленський, який був присутній на зустрічі, разом із західними союзниками працював над посиленням підтримки України. Тоді, Лавров зробив заяву, що впродовж тижня він зустрівся з представниками понад тридцяти країн.

У виданні пишуть, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року ООН поклала на війну відповідальність за загострення світової продовольчої кризи. У результаті виникла нова дипломатична криза. Україна і Росія, "змагаються за те, щоб здобути прихильність найбільш постраждалих країн, які зазвичай є бідними та країнами, що розвиваються".

Російський рупор закордоної політики диктатора путіна говорив про конфлікт між більшістю світу і невеликою групою, яка використовує застарілі методи контролю. За його словами, вона намагається тим самим "зберегти свою владу, яка повільно вислизає від них".

"Нереалістичні" пропозиції для агресорів

Пропозиції ООН залежать від доброзичливості західних країн і приватного сектору. З усім тим, після того, як Москва вийшла з угоди, вона здійснила численні повітряні нальоти на українські порти та зерносховища. За словами Гутерріша, це викликає занепокоєння, оскільки обмежує можливості Організації Об'єднаних Націй у наданні допомоги російському експорту продовольства та добрив.

Лавров також заявив журналістам, що мирний план з десяти пунктів, який рекламує Київ, є "абсолютно непрактичним", і що війну можна буде вирішити лише силовим шляхом, якщо Україна і Захід продовжуватимуть його дотримуватися.

Він запевнив, що наступного місяця відвідає Китай. Росія намагається продовжити обговорення зі своїми "нейтральними" союзниками нещодавні домовленості, досягнуті двома диктаторами: Росії - володимиром путіним та Північної Кореї - Кім Чен Ином у Москві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.