Поліція Польщі затримала і депортувала українських журналістів, які зняли на кордоні ввіз російського зерна і газу

Читать на русском

Двох представників преси затримали на півночі Польщі, коли вони фіксували факти торгівлі з росією, у них відібрали всю техніку і відзняті кадри

Читать на русском
розбита камера, вагони на кордоні росії і Польщі
Журналістам вдалося візняти, як російські вагони їдуть до Польщі

Двох представників преси затримали на півночі Польщі, коли вони фіксували факти торгівлі з росією, у них відібрали всю техніку і відзняті кадри

У Польщі поліція знову затримала українських журналістів, які фіксували докази торгівлі цієї країни із росією. Цього разу поляки перешкодили професійній діяльності працівникам інформаційного агентства Район.ін.юа, які проводили розслідування щодо вантажних перевезень на російсько-польському кордоні. Редактора Юрія Конкевича та відеооператора Олександра Пілюка затримали  під час фіксації перетину кордону вантажними потягами та автомобілями між Калінінградською областю рф та Республікою Польща.

Як пише видання, журналістів затримали ще 7 березня і два дні тримали у поліцейському відділку. А увечері 9 березня прикордонники привезли журналістів на пункт пропуску Дорогуськ-Ягодин та відпустили в Україну. Їм поставили позначку у паспорті про заборону в'їзду у Польщу та країни Шенгенської зони на п'ять років. 

"Приблизно о 13:10 за місцевим часом журналістів затримали працівники поліції в кількості 5-6 осіб у місті Бранєво. Вони відібрали майно журналістів: два смартфони, два фотоапарати, особистий макбук, карти пам’яті, мікрофони, павербанки й навіть селфі-палиці", - пише видання. 

Журналісти пояснюють, що до кордону з Калінінградською областю рф вони поїхали, щоб на власні очі побачити, як через Польщу у Європу досі йдуть газ та зерно з росії.

"Жодного блокпоста польських фермерів там ми не зустріли, натомість побачили вагони РЖД – Российской железной дороги. Польська поліція затримала нас та вилучила майно, не повідомила консула, не дала можливості зателефонувати до України, а Агенція внутрішньої безпеки назвала особами, які загрожують національній безпеці Польщі, та видворила", – розповів журналіст Юрій Конкевич.

Причиною затримання працівники поліції назвали те, що журналісти занадто довго фотографували критичну інфраструктуру, а саме – російські вагони скрапленого газу. Крім того, працівники поліції обшукали автомобіль без згоди журналістів.

Редакція також повідомляє, що вже звернулась до органів державної влади України та Польщі з проханням належно відреагувати на цей інцидент. Також редакція зараз самотужки розпочала процес оскарження депортації, яка забороняє її журналістам відвідувати країни Шенгенської зони.

 

 Не перший випадок із затриманням журналістів 

27 лютого польські поліцейські заарештували на польсько-білоруському кордоні відомого українського журналіста Михайла Ткача й утримували його та оператора чотири години в комендатурі без права зв'язатись з українським послом чи зателефонувати у редакцію Української правди, де він працює.

Ткач знімав товарообіг між Польщею, Білоруссю та росією - хотів показати світу, що насправді робить європейська країна, яка має претензії до українського зерна, знищуючи його й влаштовуючи протести. Під час затримання поліція пошкодила Ткачу професійне обладнання та видалили деякі відзняті кадри. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації, висловлює підтримку ідеї, що конфлікт на українсько-польському кордоні міг би бути вирішений на рівні МЗС. Чи можливо, що поляки намагалися дістатися рівня президентів, щоб їх почули? Докладніші деталі ви дізнаєтесь у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.