ЄС погодив 16-й пакет санкцій проти Росії

Новий санкційний пакет буде прийнятий 24 лютого 2025 на Раді ЄС з питань закордонних справ

16-й пакет санкцій
ЄС запроваджує нові санкції проти Росії

У Євросоюзі у середу, 19 лютого, погодили 16-й пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадять 24 лютого - на третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Відбудеться це на Раді ЄС з питань закордонних справ.

Про це повідомив кореспондент "Радіо Свобода" з питань Європи​ Рікард Йозвяк. Подробиць щодо вмісту пакета обмежень поки що немає.

"Посли ЄС щойно погодили новий пакет санкцій щодо Росії. 16-й з моменту повномасштабного вторгнення до України три роки тому. Офіційно прийнято міністрами закордонних справ у понеділок", - йдеться у повідомленні.

Це підтвердив і високопосадовий європейський дипломат. В коментарі виданню "Інтерфакс-Україна" він заявив, що нові обмеження - це "чіткий сигнал з боку ЄС: наша лінія залишається незмінною".

"Ми продовжуємо підтримувати Україну і продовжуємо застосовувати санкції проти російського агресора, тому що це правильно, захищаючи міжнародні правила та порядок та захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України", - наголосив він.

16-й пакет санкцій

Про те, що ЄС почав готувати 16-й пакет санкцій проти Росії 18 грудня оголосила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Перед цим, 16 грудня 2024 року, у ЄС ухвалили 15-й пакет санкцій проти Росії.

Повідомлялося, що нові обмеження охоплять ті сектори російської економіки, які не були охоплені, або ж були частково. Будуть й нові санкції для пропагандистів. Так, за попередньою інформацією, нові санкції стосуються таких сфер:

  • Алюміній: ЄС планує поступово запровадити повну заборону на імпорт російського алюмінію. Пропонується дозволити європейським імпортерам ввозити до 275 тисяч тонн російського алюмінію протягом одного року за квотами, після чого настане повна заборона. У 2024 році ЄС імпортував близько 320 тисяч тонн необробленого алюмінію з Росії, що становило 6% від загального імпорту.
  • Банківський сектор: Планується відключення ще 15 російських банків від системи SWIFT. Раніше, у березні 2022 року, ЄС вже відключив сім російських банків від цієї системи. Також розглядаються обмеження щодо трьох російських банків за кордоном та організацій, які використовують російські аналоги SWIFT.
  • Транспорт нафти: Запроваджуються санкції проти понад 70 танкерів, що належать до тіньового флоту і займаються транспортуванням російської нафти за цінами, вищими за встановлену стелю в 60 доларів за барель. Також пропонується заборонити тимчасове зберігання російської нафти на території ЄС.
  • Скраплений природний газ (СПГ): пропонується обмежити постачання СПГ до терміналів, не підключених до газової системи ЄС, що не вплине на більшу частину імпорту.
  • Авіація: Розширюються обмеження на російські літаки та повітряні судна, контрольовані Росією. Планується заборонити операції з низкою російських портів та аеропортів, які використовуються для перевезення зброї та заборонених компонентів для її виробництва.
  • Технології: Запроваджуються додаткові обмеження на експорт до Росії програмного та апаратного забезпечення, зокрема обладнання для відеоігор, яке може використовуватися у військових цілях, наприклад, для керування безпілотниками.
  • Треті країни: Планується запровадити санкції проти компаній з інших країн, які допомагають Росії обходити обмеження. Під санкції можуть потрапити десятки фірм, зокрема з Китаю та Туреччини

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube