ЄС почав готувати 16-й пакет санкцій проти Росії

Президентка Єврокомісії відзначила, що санкції негативно впливають на російську економіку

16-й пакет санкцій проти Росії
Деталі пакета наразі невідомі

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що в ЄС вже готують проєкт наступного, 16-го, пакета санкцій проти Росії. Деталі майбутніх обмежень поки невідомі. Очікується, що нові санкції представлять у січні 2025 року.

Про це повідомляє "Європейська правда". Під час пленарного засідання Європейського парламенту президентка Єврокомісії зауважила, що понад третина бюджету Росії сьогодні йде на військові витрати - це економіка війни. А відтак, за її словами, дуже важливо підірвати потенційні доходи російського правителя Володимира Путіна.

"Минулого тижня ми прийняли наш 15-й пакет санкцій. Він включає заходи проти російського тіньового флоту і обхідних каналів, а 16-й пакет вже готується", - сказала вона.

Президентка Єврокомісії відзначила, що санкції негативно впливають на російську економіку. Рубль продовжує падати.

"Рубль знаходиться на найнижчому рівні з початку війни, попри масовані контрзаходи російського Центрального банку. Інфляція досягла 70% в деяких секторах російської економіки", - зазначила вона.

Фон дер Ляєн додала, що ЄС надсилає дуже чіткий сигнал Кремлю: "чим довше триває війна, тим вища ціна для російської економіки". Редактор "Радіо Свобода" з питань Європи Рікард Джозвяк очікує, що 16-й пакет санкцій представлять країнам-членам ЄС у січні 2025 року.

15-й пакет санкцій проти РФ

Глави Міністерств закордонних справ країн Європейського союзу 16 грудня 2024 року ухвалили 15-й пакет санкцій проти Росії. У списку санкцій опинилися також компанії з Китаю та Північної Кореї.

Санкції торкнулися 84 суб'єктів, серед яких 54 фізичні особи та 30 організацій. Зокрема, санкції охопили військову частину, причетну до обстрілу дитячої лікарні "Охматдит" у Києві, керівників провідних енергетичних компаній РФ, осіб, які займалися депортацією дітей, пропагандою та обходом санкцій.

Серед юридичних осіб під санкції ЄС потрапили російські оборонні підприємства та судноплавні компанії, що займаються транспортуванням сирої нафти та нафтопродуктів морським шляхом, приносячи значні доходи бюджету РФ. До списку також потрапили хімічний завод, російська цивільна авіакомпанія, що є важливим постачальником логістичної підтримки для російських військових.

Вперше накладені повноцінні санкції (заборона на поїздки, заморожування активів, заборона надавати економічні ресурси - ред.) на різних китайських суб'єктів, які постачають компоненти для безпілотників та мікроелектронні компоненти для підтримки Росії. Також накладено санкції на двох чиновників із КНДР. Також розширено список суден, на які поширюється заборона доступу до портів та заборона надання послуг, пов'язаних із морським транспортом. Санкції спрямовані проти танкерів із країн, які не є членами ЄС і є частиною "тіньового флоту" Путіна. 52 судна, що походять із третіх країн, стали сьогодні об'єктами санкцій на цих підставах, таким чином, загальна кількість судів, що потрапили під дію санкцій, сягнула 79.

Попередній, 14-й пакет санкцій, ЄС прийняв у червні 2024 року. Європа у тому пакеті обмежила для РФ транзит скрапленого газу і не тільки. Також було введено обмеження на "тіньовий" флот Росії й персональні санкції проти 116 фізичних та юридичних осіб. Зокрема, проти компаній з Китаю, Казахстану, Киргизстану, Туреччини та Об'єднаних Арабських Еміратів, які співпрацювали з РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube