У Польщі не виключають відправку своїх військ в Україну в майбутньому
У Польщі вважають, що Європі не вистачить миротворців для відправки в Україну. Особливо, якщо йдеться про контингент у розмірі 100 тисяч військових. Крім того, відправлення військ може негативно вплинути на операції НАТО.
Про це заявив голова Бюро національної безпеки Польщі, генерал Даріуш Луковський. 17 лютого в ефірі Radio Zet він заявив, що наразі Польща не повинна відправляти війська в Україну, але в майбутньому такий розвиток подій не можна виключати:
"Цього не можна виключати, сценарії розвиваються. Може дійти до того, що нам доведеться якимось чином брати участь у цій місії."
Луковський додав, що наразі Європа не має достатньої кількості військовослужбовців для відправки в Україну. До того ж він вважає, що така операція затягнеться на десятиліття.
"Відправлення військ? Якщо ми говоримо про контингент у 100 тисяч, то маємо на увазі силу, навіть більшу, ніж корпус. Це не ті сили, які сьогодні в Європі готові до відправки. Європа не має таких військ. Ми не говоримо про місію на місяць чи рік, а про довготривалу операцію, яка триватиме щонайменше десятиліття, а я вважаю, що й довше. Це гігантське зусилля", - сказав польський генерал.
Він вважає, що це також матиме безпосередній вплив на все планування в НАТО. Адже ці сили "є частиною наших планів".
"Якщо ми залучимо їх в Україні, це повністю змінить архітектуру і готовність сил Альянсу реагувати на загрози звичайним способом", - додав Луковський.
Європа таємно працює над планом відправки військ в Україну для того, щоб гарантувати безпеку після військового конфлікту, пише The Associated Press. Переговори про відправку військ відбуваються цілком таємно. Очолюють цю ініціативу Велика Британія та Франція, хоча конкретні деталі поки залишаються невідомими. Учасники переговорів намагаються уникати зайвої публічності, щоб не дати правителю Росії Володимиру Путіну можливість використати таємні перемовини у своїх інтересах, якщо він все ж погодиться на переговори про припинення війни, яку розв’язав три роки тому.
Потенційний розмір контингенту визначатиметься деталями мирної угоди між Україною та РФ. Зеленський наполягає на залученні не менше 100-150 тисяч військових. У ЗМІ також згадується варіант із 30-40 тисячами бійців, але жодні цифри офіційно не підтверджені. Окрім цього, Україна вимагає не лише наземних військ, а й авіаційної підтримки.