В цей день народилися американська актриса і співачка Дженніфер Лопес та акторка Мара Вілсон
Сьогодні, 24 липня, православна церква України вшановує пам'ять святих благовірних князів Бориса і Гліба, та мученицю Христину. В цей день іменини святкують Аркадій, Олена, Євфимія, Ольга, Христина, а також Анатолій, Афанасій, Борис, Гліб, Давид, Іван, Микола, Роман. До кінця року залишається 160 днів.
Наші пращури вірили, якщо вранці йде дощ, то зима буде сніжною, а якщо багато ягід на калині і горобині – зима буде морозною. На траві вранці сильна роса, буде поганий урожай огірків і помідорів, а гроза зранку – гарно клюватиме риба. Мухи активно літають і кусаються – погода буде теплою та сонячною, а павуки сплели велику павутину – до затяжних дощів.
Православні віряни 24 липня вшановують пам'ять святих благовірних Бориса і Гліба. Вони були синами князя Володимира Великого і з дитинства відрізнялись добротою, милосердям та смиренням перед Богом. Брати першими канонізовані, як святі Русі, віддавши життя заради віри та державної єдності.
Ще за життя Володимир Великий поділив державу між синами. Борис князював у Ростові, а Гліб у Муромі. Після смерті батька престол у Києві посів Святополк. Він сильно відрізнявся від братів за характером, був честолюбний та владолюбний. І щоб зміцнити свою владу вирішив позбутись конкурентів, хоч вони і рідні по крові.
Святополк послав убивць до Бориса, які стратили його разом з вірними слугами 24 липня 1015 року на березі річки Альти. Така ж доля спіткала і Гліба. Посланці брата вбили його на річці Смядин. Мученицька смерть братів Бориса та Гліба була не даремною. Святополк не зумів утримати владу та загинув у вигнанні. Київський престол посів ще один син Володимира Великого – Ярослав.
Саме за дорученням Ярослава знайшли мощі Бориса та Гліба. Він велів перенести їх до церкви Св. Василія у Вишгороді. Згодом там була збудована церква на їхню честь. Бориса та Гліба канонізували при посвяченні церкви 6 серпня 1021 року.
Щороку в Україні 24 липня відзначається професійне свято – День фінансового працівника. Його було запроваджено з ініціативи Міністерство фінансів згідно з Указом Президента від 15 вересня 2021 року.
У пояснювальній записці до указу вказано, що метою свята є підвищити престиж професії та привернути увагу до важливості роботи фінансових працівників, а ще відзначити їхній внесок у розвиток економіки країни. Адже саме вони забезпечують контроль за рухом коштів, планування бюджету і його виконання, а ще стабільність фінансової системи в цілому.
Здоров'я – це найцінніше, що є у людини. Воно є основою для повноцінного життя, дозволяючи людині навчатися, працювати, спілкуватися та радіти. Також здоров'я є передумовою для досягнення успіху та формування сильної нації. Тому не дивно, що здоров'ю присвячений окреме свято – Міжнародний день турботи про себе і відзначають його щорічно 24 липня.
Обрана дата символізує необхідність дбати про себе 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Цей день нагадує про важливість піклування про фізичне, емоційне, психічне здоров'я. Він покликаний заохочувати людей до впровадження практики самодогляду у своє щоденне життя, а також звернути увагу на те, що турбота про себе є не просто приємним заняттям, а необхідною умовою для підтримки здоров'я та благополуччя.
Міжнародний день турботи про себе – не просто свято, а можливість для кожного переосмислити своє ставлення до себе та зробити кроки до кращого, здоровішого та щасливішого життя. Почніть з маленьких щоденних ритуалів самодогляду і саме вони стануть тим фундаментом до змін.
24 липня відзначають День народження розчинної кави. Саме цього дня у 1938 році компанія Nestle розпочала масштабне виробництво цього напою. Наразі ця компанія є одним з найбільших виробників продуктів харчування та напоїв у світі.
Але ця дата – саме старт масштабного виробництва розчинної кави, а винайшли її набагато раніше. У 1909 році американський хімік Джордж Луїс Вашингтон створив технологію виготовлення такої кави і відкрив власне підприємство. Воно отримало назву "Red E Coffee". Цей напій швидко став популярним завдяки простоті та швидкості приготування.
Згодом компанія Nestle доопрацювала задум Вашингтона та покращила її смакові властивості, а також зробила розчинну каву знаною на весь світ.
24 липня відзначають Всесвітній день БДСМ. Він був заснований у 2003 році з ініціативи Курта Вальтера Фішера, який є засновником першого БДСМ-клубу в Європі. Дата є своєрідною відсилкою до то, що БДСМ-відносини є постійними та цілодобовими, а не тимчасовим явищем.
Мета цього дня – підвищити обізнаність про БДСМ та розвіяти стереотипи, пов'язані з цією темою. Члени БДСМ-спільноти відзначають цей день вечірками, семінарами, різними освітніми заходами та шоу. Секс-шопи пропонують акції та знижки на БДСМ-товари.
Загалом БДСМ – це субкультура і сексуальна практика, яка включає в себе елементи панування і підпорядкування, зв'язування і дисципліни, садизму і мазохізму. Важливою складовою є згода між партнерами, яка забезпечує безпеку та комфорт під час ігор. БДСМ – це не насильство, а така форма сексуального самовираження, де кожен учасник має поважати межі іншого та дбати про його фізичне та емоційне благополуччя.