В цей день народилися американський актор Метт Леблан та Майкл Велш
Сьогодні, 25 липня, православна церква України відзначає Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці. В цей день іменини святкують Антон, Арсеній, Вероніка, Гаврило, Григорій, Іван, Михайло, Симон, Федір, Олександр, Макар, Ганна, Іраїда, Марія. До кінця року залишається 159 днів.
Згідно з народними прикметами, якщо на верхівках дерев з'явилося жовте листя – осінь буде ранньою, а якщо день сонячний – осінь буде тепла. Якщо вранці прохолодно, то зима буде холодною, а якщо зранку йде дощ – зима буде сніжною. Вночі не було роси, то погода зіпсується, а якщо голосно дзижчать бджоли – буде спека.
Православні віряни 25 липня відзначають Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці та бабусі Ісуса Христа. Вона народилася у родині священника Матфана і дружини його Марії, що з коліна Леві, роду Ааронового. Чоловіком Анни став святий Іоаким, нащадок царя Давида. Мешкали вони у Назареті.
Не дивлячись на побожність та смиренність подружжя до старості не мало дітей. На той час це вважалось Божою немилістю. Але Анна та Іоаким не нарікали на долю і продовжували молитись. Одного разу жінці явився ангел, який пророкував народження доньки, яка благословить весь рід людський. Згодом пророцтво справдилось і у подружжя народилась дитина – Діва Марія.
Анна та Іоаким принесли дівчинку до храму, де вона і мешкала після їх смерті. Згодом Імператор Юстиніан II збудував у Константинополі храм на честь Анни. Вона явилась уві сні його вагітній дружині. Туди ж перенесли мощі та покривало святої. Вшанування Успіння Анни є особливо урочистим святом у християнському календарі, яке нагадує про силу молитви, смиренність і благочестя.
Щороку 25 липня у світі відзначають Міжнародний день червоних туфель. Свято присвячене зовсім не взуттю, а обізнаності про хворобу Лайма. Її переносять кліщі, а наслідки хвороби дуже небезпечні.
Започаткований цей день у пам'ять про австралійку Тедді Мінт, яка померла від хвороби Лайма. Воно має на меті підвищити інформованість про захворювання та способи його профілактики. Бо вона є доволі поширена, щороку фіксують сотні тисяч випадків. За статистикою, минулого року тільки в Україні був зареєстрований 5431 випадок хвороби Лайма.
Хвороба Лайма має різні симптоми, які можуть змінюватися в залежності від стадії захворювання. Ранні включають висип у формі кільця, лихоманку, головний біль, втому, біль у м'язах та суглобах, збільшення лімфатичних вузлів. Пізніші можуть включати неврологічні прояви, такі як менінгіт, параліч лицевого нерва та проблеми з серцем.
Ще одне важливе свято відзначають 25 липня – Міжнародний день здоров’я, щастя та гіпнозу. Свято спрямоване на підвищення обізнаності про користь гіпнозу для покращення здоров'я та добробуту.
Гіпноз широко використовується для лікування психологічних та психосоматичних проблем, а саме депресії, тривожності, панічних атак та різних фобій. А також для подолання алкогольної, наркотичної, тютюнової, харчової залежностей, порушень сну та хронічних болей. Загалом гіпноз – це психологічний стан, який нагадує сон під час якого людина дуже чутлива до навіювання та маніпулювання.
Перші згадки про гіпноз датуються 1027 роком. Ще Авіценна (Ібн Сіна) у “Книзі зцілення” писав про лікувальний сон. Офіційно термін гіпноз (з грецької – сон) з'явився у 1842 році. Його використав у своїх наукових трудах шотландський офтальмолог Джеймс Брейд. Наприкінці 20-го століття Американська психологічна асоціація створила Товариство психологічного гіпнозу, чим надала цій практиці поширення та розвитку.
Кожної останньої п'ятниці липня відзначають День системного адміністратора або День вдячності системному адміністратору. У 2025 році цей день припав на 25 липня. Започаткував це свято у 2000 році системний адміністратор з США Тед Кекатос. Таким чином він хотів привернути увагу до цієї професії та показати її важливість для суспільства.
Саме системні адміністратори забезпечують безперебійну роботу комп'ютерної техніки та мереж у компаніях. Відповідають за встановлення, налаштування, обслуговування і вирішення проблем з обладнанням та програмним забезпеченням. Також вони займаються інформаційною безпекою, забезпечуючи захист даних та систем від загроз.
25 липня відзначають професійне свято – День кулінарів. Воно не є офіційним, але відоме на весь світ. Бо цього дня вшановують майстерність кухарів та шеф-кухарів, які роблять неймовірні страви зі звичайних продуктів.
Також цей день підкреслює важливість цієї професії для суспільства в цілому, сприяє популяризації здорового харчування та інноваційних підходів у кулінарії. А ще він закликає кулінарів розвиватись і вдосконалювати свою майстерність.
Точно невідомо хто та коли виступив з ініціативою запровадження цього свята. Є підозра, що День кулінара був вигаданий після 2005 року кимось, хто працює у кулінарній сфері. У цей день зазвичай проводять кулінарні заходи, шоу і конкурси.