Десять порад, які допоможуть вам уникнути зараження
Літня спека набирає обертів і кращим спасінням від неї є відпочинок біля води. Але не у всіх є можливість вийти на берег річки чи ставка, тому на допомогу приходять басейни. В них можна охолодитись, розважитись та відпочити. Важливо розуміти, наскільки він чистий. Бо кришталева вода і стійкий запах хлору не є показниками бездоганності басейна у плані чистоти.
Як пише видання ScienceAlert, посилаючись на лікарів-інфекціоністів, відпочинок біля міських басейнів та в аквапарках завжди пов'язаний з ризиком шлунково-кишкових інфекцій та подразнень шкіри. Проте трохи пильності та знання деяких деталей дасть можливість насолоджуватись відпочинком, не турбуючись про те, що може ховатися під поверхнею води.
Дезінфікуючі засоби для очищення басейну усувають патогенні мікроорганізми та бактерії. Вони можуть бути на основі хлору та активного кисню. Найпростішим та найдоступнішим способом знезараження води є використання хлорних препаратів. Погана новина полягає у тому, що хлор не діє миттєво і не вбиває абсолютно всі мікроби. Навіть в басейні, який оброблено належним чином, патогени можуть зберігатися від декількох хвилин до декількох днів.
Цікаво те, що чим більше забруднена вода, тим сильніше вона пахне хлором. Як зазначили лікарі-інфекціоністи, у воду під купання потрапляє піт, сеча, шкірне сало та клітини шкіри. Вони взаємодіють з хлором та утворюють побічні хімічні продукти – хлораміни, які можуть становити небезпеку для здоров'я людини. Саме ці побічні продукти і викликають різкий запах хлору.
Тобто у чистого басейна не буде різкого запаху хлору, як і будь-яких інших запахів. Тож поширена думка, що вода пахне хлором – значить вона чиста, хибна. Але більшість ризиків, пов'язаних з відвідуванням басейну, можна знизити. Для цього треба дотримуватись певних рекомендацій.