Що приховує хлор: як по запаху визначити чистоту басейну

Десять порад, які допоможуть вам уникнути зараження

Басейни
Хлор знищує багато патогенів, але він не діє миттєво.

Літня спека набирає обертів і кращим спасінням від неї є відпочинок біля води. Але не у всіх є можливість вийти на берег річки чи ставка, тому на допомогу приходять басейни. В них можна охолодитись, розважитись та відпочити. Важливо розуміти, наскільки він чистий. Бо кришталева вода і стійкий запах хлору не є показниками бездоганності басейна у плані чистоти.

Як пише видання ScienceAlert, посилаючись на лікарів-інфекціоністів, відпочинок біля міських басейнів та в аквапарках завжди пов'язаний з ризиком шлунково-кишкових інфекцій та подразнень шкіри. Проте трохи пильності та знання деяких деталей дасть можливість насолоджуватись відпочинком, не турбуючись про те, що може ховатися під поверхнею води.

Мікроби в басейні та дезінфікуючі засоби

Запах хлору не завжди про чистоту
Запах хлору не завжди про чистоту.

Дезінфікуючі засоби для очищення басейну усувають патогенні мікроорганізми та бактерії. Вони можуть бути на основі хлору та активного кисню. Найпростішим та найдоступнішим способом знезараження води є використання хлорних препаратів. Погана новина полягає у тому, що хлор не діє миттєво і не вбиває абсолютно всі мікроби. Навіть в басейні, який оброблено належним чином, патогени можуть зберігатися від декількох хвилин до декількох днів.

Цікаво те, що чим більше забруднена вода, тим сильніше вона пахне хлором. Як зазначили лікарі-інфекціоністи, у воду під купання потрапляє піт, сеча, шкірне сало та клітини шкіри. Вони взаємодіють з хлором та утворюють побічні хімічні продукти – хлораміни, які можуть становити небезпеку для здоров'я людини. Саме ці побічні продукти і викликають різкий запах хлору.

Тобто у чистого басейна не буде різкого запаху хлору, як і будь-яких інших запахів. Тож поширена думка, що вода пахне хлором – значить вона чиста, хибна. Але більшість ризиків, пов'язаних з відвідуванням басейну, можна знизити. Для цього треба дотримуватись певних рекомендацій.

10 порад, які допоможуть вам уникнути зараження

Відпочинок в басейні пройде вдало, якщо дотримуватись правил
Відпочинок в басейні пройде вдало, якщо дотримуватись рекомендацій.
  • Перед плаванням прийміть душ. Ополіскування протягом як мінімум однієї хвилини видалить з тіла більшу частину бруду і жиру, які знижують ефективність хлору.
  • Уникайте басейну, якщо ви хворі, особливо якщо у вас діарея або відкрита рана. У воді мікроби швидко поширюються.
  • Намагайтеся не допускати попадання води в рот, щоб звести до мінімуму ризик проковтування мікробів.
  • Не плавайте, якщо у вас діарея, щоб запобігти поширенню мікробів.
  • Якщо у вас діагностовано криптоспоридіоз, почекайте два тижні після припинення хвороби, перш ніж повертатися в басейн.
  • Регулярно відвідуйте туалет. Ці перерви допоможуть запобігти нещасним випадки в басейні як у дітей, так і у дорослих.
  • Перевіряйте підгузок у дітей щогодини і міняйте їх подалі від басейну, щоб запобігти фекальне забруднення.
  • Ретельно витирайте вуха після купання, щоб запобігти "вуху плавця".
  • Не плавайте з відкритою раною – або принаймні переконайтеся, що вона повністю закрита водонепроникною пов'язкою, щоб захистити і вас, і оточуючих.
  • Після купання прийміть душ, щоб видалити мікроби зі шкіри.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити