В цей день народилися британська актриса Наталя Макелхон та українська співачка Ольга Цибульська - свята, церковні та народні традиції на четвер, 14 грудня
У четвер, 14 грудня, православна церква шанує пам'ять святого Філимона та з ним трьох мучеників. День відомий під назвами Філімонів день, Калинники. Іменини сьогодні святкують Микола, Філімон.
Сьогодні, 14 грудня, православна церква вшановує пам'ять святого Філімона та з ним трьох мучеників: Аполлонія, Феотіха та Аріана. Імператор Діоклетіан уславився своїми гоніннями на християн. В один із таких днів Аполлоній звернувся до одного з язичників - Філімона з проханням одягнутися в його одяг, поклонитися ідолам та принести жертву. Але той відповів відмовою, сказавши, що є християнином.
Тоді Аполлоній покаявся, перестав ховатися і почав відкрито проповідувати Слово Боже. Дізнавшись про це, імператорська варта заарештувала цих християн. Після болісних тортур та катувань вони були страчені.
Одним із катів був Аріан, який страждав від очного поранення. Після поховання мучеників він узяв невелику жменю землі і вилікував свою недугу. Увірувавши в Ісуса Христа, Аріан прийняв християнство, і разом зі своїм охоронцем Феотихом вони добровільно пішли на муки і були страчені.
Нечисть, за давніми повір'ями, можна було відігнати водою - як святою, так і джерельною. Тому в цей день вмивалися водою з колодязя, парились у лазні та купали у ванні дітей.
День смажених каштанів відзначається 14 грудня - це день, присвячений отриманню простого, але глибинного задоволення від смаження каштанів. Смаження каштанів є популярною зимовою традицією ще з 19 століття. Історики простежують її популярність ще з 16 століття, коли каштани продавали вуличні торговці як швидку і зігріваючу закуску. У різних культурах каштани були основним продуктом харчування, особливо в зимові місяці.
Каштани займають символічне місце у святкуванні Різдва. Історично каштани були основним продуктом харчування, порівнянним за поживною цінністю з крохмалистими продуктами, такими як кукурудза і рис. Їх достаток і доступність зробили їх поширеним частуванням під час святкового сезону, втілюючи дух дарування та обміну.
Смажені каштани можна додавати до різних страв, включаючи супи, підливи та начинки. Вони також можуть бути зацукровані або використані в десертах, пропонуючи унікальний смак, який покращує багато рецептів.
День "Більше добра сьогодні" або День "Більше хорошого сьогодні" відзначають 14 грудня - це світле свято, присвячене заохоченню актів доброти і щедрості. День "Більше добра сьогодні" - це щорічна подія в США, яка має на меті надихнути людей на доброту і щедрість. Це день, який нагадує кожному зосередитися на позитивних аспектах життя і зробити свій внесок у те, щоб зробити світ кращим за допомогою невеликих актів доброї волі.
Свято підкреслює, що навіть найменші жести, такі як притримати двері, запропонувати чашку кави або просто поділитися посмішкою, можуть мати значний вплив на суспільство. Йдеться про визнання сили хороших манер, ввічливості та позитивного впливу, який вони мають на суспільство та міжособистісні стосунки.
Концепція хороших манер і етикету цінувалася протягом століть у різних культурах. Історично ці кодекси поведінки відігравали важливу роль у розрізненні соціальних класів і підтримці гармонії в суспільстві. В епоху Просвітництва відбулося свідоме прийняття етикету, який символізував статус культурного члена суспільства.
14 грудня в різних країнах світу відзначають цікаву дату - Всесвітній день мавп. World Monkey Day не є офіційним святом. Воно виникло за ініціативи відомих художників Кейсі Сорроу та Еріка Міллікіна, які у 2000 році запропонували заснувати такий день на міжнародному рівні. На той час ініціатори події навчалися в Університеті штату Мічиган на факультеті мистецтв.
Святкування World Monkey Day підтримують в різних країнах світу - Великій Британії, Канаді, Італії, США, Пакистані, Індії, Туреччині, Естонії, Колумбії, Таїланді. Метою свята є розповісти світовому суспільству про чарівних та дуже розумних приматів. За відзначення події активно виступають художні школи та організації, серед яких Лувр, Музей мистецтв Метрополітен.
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС офіційно встановлений лише в 2006 році, але відзначають його з 1986-го - тоді вперше ліквідатори зібралися, щоб разом згадати про трагічні весняні події. Чорнобильська катастрофа 1986 року вважається наймасштабнішою та найвідомішою серед подібних техногенних аварій у світі. Вона навчила ставитися з пересторогою до "мирного атому" - виявилося, що він може бути дуже небезпечним. Від людей, на долю яких випало ліквідовувати наслідки від вибухів ядерного реактора, залежала безпека не лише України, а й усієї планети.
Чорнобильську АЕС почали зводити в 1970 році, а для співробітників станції та їхніх сімей поруч одночасно будували місто Прип’ять. Перший енергоблок ЧАЕС було підключено до енергосистеми Радянського Союзу 27 вересня 1977 року. Згодом запрацювали ще три енергоблоки. Щодоби станція виробляла 29 мільярдів кіловат-годин електроенергії.
Уряд СРСР повідомив громадянам країни про аварію увечері 28 квітня. Інформація була дуже дозованою, довгий час небезпека радіації замовчувалася. Протягом довгих місяців після катастрофи сотні тисяч пожежників, інженерів, військових, медиків та інших спеціалістів працювали за наказом уряду в районі Чорнобильської АЕС. Вони зачищали територію від радіоактивних уламків навкруги атомної станції, проводили дезактивацію об’єктів.
Найголовніше, що саме завдяки цим людям відбулося зведення захисного саркофагу над четвертим енергоблоком, а через кілька місяців після катастрофи на станції навіть було відновлено виробництво електроенергії.
14 грудня 1953 р. - Матвій Юрійович Ганапольський - український журналіст, режисер театру та кіно, громадський діяч. Ведучий радіостанції "Ехо Москви", грузинського телеканалу "ПІК", кримськотатарського телеканалу "ATR", українського телеканалу "NewsOne", "Радіо Вести", "Радіо "Ера", телеканалу "Прямий".
14 грудня 1971 р. - Наталя Макелхон - британська актриса. Вона заінтригувала всіх своєю першою появою на екрані з Ентоні Хопкінсом у ролі Франсуази Жило у фільмі "Прожити життя з Пікассо" 1996 року.
14 грудня 1984 р. - Монро Джексон Ретбоун V - американський актор і музикант. Найбільш відомий завдяки ролі Джаспера Хейла в екранізаціях романів Стефані Майєр "Сутінки".
14 грудня 1985 р. - Ольга Павлівна Цибульська - українська співачка, телеведуча та радіоведуча, автор пісень. 2018 року Цибульська стала першою українською співачкою, яка отримала право на зйомку відеоролика в офіційний саундтрек мультфільму "Смолфут" виробництва Warner Bros. Animation.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.