Яке покарання передбачено за відмову від повістки в Україні: відповідає співробітник ТЦК

Якщо громадянин помилився вперше, до нього, вірогідно, поставляться з розумінням і накладуть мінімальний допустимий штраф

штраф, воєнкоми, тцкшники, повістка
У разі відмови отримати повістку можуть і у військкомат примусово запросити, і штраф виписати

Через повномасштабну агресію РФ, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно в Україні ухвалили закон про мобілізацію. Речник Полтавського ТЦК та СП майор Роман Істомін розповів, яке покарання передбачене для тих осіб, які відмовляється від повістки.

Істомін нагадав, що повістка - це офіційний виклик військовозобов'язаного до ТЦК та СП з метою взяття на військовий облік, уточнення персональних даних з даними реєстру "Оберіг", проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби та власне з метою відправлення до місця несення служби.

"Для призову на військову службу під час мобілізації видається так звана бойова повістка після того, як особа буде визнана придатною. Під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися за повісткою у строки, зазначені в ній", – сказав він.

За словами Істоміна, якщо військовозобов'язаний відмовляється брати повістку, на нього складають акт відмови. Його направляють у ТЦК, і це є підставою для винесення постанови про вчинення правопорушення.

"Окрім того, якщо при перевірці документів особа відмовляється себе назвати або отримати повістку, поліціянт, який входить до складу групи оповіщення, має право на адміністративне затримання і доставлення в ТЦК для накладення адміністративного покарання (штрафу) та уточнення її військово-облікових даних", – резюмував він.

Працівник ТЦК звернув увагу, що після 19 травня суми штрафів за ухилення від мобілізації становлять 17 000 - 25 000 грн. А для посадових та юридичних осіб, у разі порушення ними вимог закону про мобілізацію, передбачений штраф у розмірі 34 000 - 59 500 грн. Яку саме суму "випишуть" порушнику, може залежати від обставин та людського чинника, припускає Істомін.

"Тут вже на розсуд посадової особи, яка накладає штраф. Якщо громадянин помилився вперше, до нього поставляться з розумінням і накладуть мінімальний допустимий штраф. А якщо це вже не перше правопорушення, то можливий і максимальний розмір покарання", - казав він.

Окрім того, добровільний період сплати штрафу становить лише 15 днів. Після цього відбувається примусове стягнення оплати, якщо за цей час її не було зроблено. Примусове стягнення передбачає подвоєння суми штрафу, сплату виконавчого збору та судових витрат. У підсумку, штраф зростає з 17 тис. до понад 37,5 тисяч. Важливо додати, що за ігнорування “бойової” повістки загрожує вже не штраф, а тюремний термін від 3 до 5 років.

Мобілізація в Україні: які ризики чекають після 16 липня

Раніше Інформатор розповідав, що  у разі, якщо військовозобов'язаний не оплатить штраф протягом 15 днів з моменту його винесення, то справа передається до виконавчої служби, а штраф подвоюється і додаються виконавчі витрати. Так що платити доведеться вже не 17 500 грн, а з врахуванням виконавчих витрат у 10% остаточна сума сягне цілих 37 500 тисяч. Якщо ухилянт злісно не сплачує штрафи, виконавча служба має право заарештувати, а потім і продати на аукціоні майно штрафника.

Також ми повідомляли, що після оновлення даних не буде автоматичного штрафу за непройдену військово-лікарську комісію (ВЛК). Це різні процеси. Штраф за ВЛК передбачає спершу надходження спеціальної повістки, яку було проігноровано. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський планує подати до Верховної Ради два законопроєкти: про продовження дії воєнного стану та про продовження загальної мобілізації в Україні. Це станеться найближчими днями. Голосування ймовірно відбудеться 23-25 липня - воєнний стан продовжать ще на 90 днів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube