Які види повісток невдовзі прийдуть до українців та для чого кожна з них

Не кожна з них означає, що чоловіка відправлять на фронт

повістка, поштова скринька, чоловік
Якщо вам надіслали або вручили повістку, уважно розберіться, яка це з трьох існуючих і що потрібно робити

В Україні пройшли строки оновлення даних, проте триває мобілізація та продовжують вручати повістки. Усього існує кілька видів повісток і кожна з них має різні цілі. Варто додати, що не кожна з них означає, що чоловіка відправлять на фронт.

Портал "Експерт" розповів, які повістки отримуватимуть військовозобов’язані чоловіки вже у серпні цього року. Нині в Україні діє три види повісток, тому необхідно знати, для чого кожна з них і що чекає на людину після приходу до ТЦК із цим документом.

Повістка для уточнення даних

Даний вид повісток вручають чоловікам для внесення до бази даних особи призовника. Зокрема, інформації про його сімейний стан, працевлаштування, наявність чи відсутність дітей.

За наслідками перевірки можуть бути виявлені підстави для звільнення чоловіка від служби в армії. Наприклад, за наявності дитини.

Повістка на проходження військово-лікарської комісії

Цією повісткою чоловіків викликають на медичне обстеження військово-лікарської комісії. Мета комісії – визначити придатність громадян до військової служби та оцінити їх фізичний та психологічний стан.

Висновки ВЛК можуть використовуватись для подальшого призову на військову службу або формування мобілізаційного резерву.

“Бойова” повістка

Мобілізаційне розпорядження, або “бойова” повістка - це повістка, яка викликає громадян для призову на військову службу у зв’язку з мобілізацією. Від інших вона відрізняється тим, що передбачає негайну явку до певного місця збору для подальшого відправлення до військової частини. Її вручають після проходження медкомісії.

Важливо додати, що при відмові від повістки на військовозобов’язаного буде накладено штраф. А ось за ігнорування “бойової” повістки загрожує тюремний термін від 3 до 5 років

Чи роздаватимуть повістки на вулиці

Народний депутат Михайло Цимбалюк липни повідомив, що працівники Територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (ТЦК і СП) більше не вручатимуть повістки військовозобов'язаним на вулиці. Тепер їх надсилатимуть за місцем реєстрації. Натомість громадянам рекомендується мати при собі військово-облікові документи для перевірки.

Гарна заява, але цілком може виявитися, що це окрема думка одного депутата чи тимчасове явище. Адже закон про мобілізацію ніхто не скасовував, а в ньому прописано можливість вручення повісток будь-де: на роботі, за місцем проживання, на вулиці, у парках та інших громадських місцях, на блокпостах тощо. Можна припустити, що ТЦК зараз справді перестануть роздавати повістки на вулиці, щоб уникнути скандалів, якими цей процес супроводжується. Але будь-якої миті ця практика може повернутися

Крім повістки, можуть надіслати вимогу

Нагадаємо, що ТЦК у разі необхідності звертатимуться до поліції з проханням оголосити ухилянтів у розшук. Якщо ж поліція не зможе знайти чоловіка і доставити в ТЦК, то військкомат надішле відповідну вимогу письмово.

Цей документ, як і повістку, не обов'язково вручати особисто в руки, діють таки ж сами норми щодо поштового доставлення. Якщо адресата не знайдено, чи він відмовився отримати вимогу (чи потім не з'явився до ТЦК), людина, яка обіймає керівну посаду в ТЦК, чекає 10 днів і звертається до суду з проханням обмежити права ухильника. Насамперед це стосується можливості водити машину, але додатково можуть оштрафувати.

Мобілізація в Україні: які ризики чекають після 16 липня

Раніше Інформатор розповідав, що  у разі, якщо військовозобов'язаний не оплатить штраф протягом 15 днів з моменту його винесення, то справа передається до виконавчої служби, а штраф подвоюється і додаються виконавчі витрати. Так що платити доведеться вже не 17 500 грн, а з врахуванням виконавчих витрат у 10% остаточна сума сягне цілих 37 500 тисяч. Якщо ухилянт злісно не сплачує штрафи, виконавча служба має право заарештувати, а потім і продати на аукціоні майно штрафника.

Також ми повідомляли, що після оновлення даних не буде автоматичного штрафу за непройдену військово-лікарську комісію (ВЛК). Це різні процеси. Штраф за ВЛК передбачає спершу надходження спеціальної повістки, яку було проігноровано. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський планує подати до Верховної Ради два законопроєкти: про продовження дії воєнного стану та про продовження загальної мобілізації в Україні. Це станеться найближчими днями. Голосування ймовірно відбудеться 23-25 липня - воєнний стан продовжать ще на 90 днів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube