Депутат Наталуха вважає, що 2 мільярди доларів підуть до бюджету, а не до кишень чиновників, якщо економічне бронювання узаконити
Нардеп, голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха заявив, що "тіньове економічне бронювання" в Україні - це до 2 млрд доларів хабарів щорічно. Це плата за можливості відкупитися від мобілізації, які шукають та якими користуються українці. У цих умовах можна залишити все як є, а можна запровадити офіційне регламентоване державою економічне бронювання.
Наталуха уточнив в етері Єдиного телемарафону, що, за різними оцінками, яки він вважає адекватними, нижній поріг ринку таких хабарів коливається на позначці 700 млн. По максимуму це 2 млрд доларів на рік.
Він вважає це однім з аргументів за прийняття закону щодо офіційного економічного бронювання. Тому що ефектом від такого рішення буде отримання мільйонів доларів бюджетом держави, а не чиновниками - хабарниками.
Нардеп Наталуха заявив, що "тіньове економічне бронювання" в Україні, тобто можливість відкупитися від мобілізації - це від 700 млн до 2 млрд доларів хабарів щорічно pic.twitter.com/SpMqUXX6U4
— Інформатор (@informatorua) July 21, 2024
Нардеп Наталуха є послідовним прихильником економічної мобілізації та автором низки законопроєктів про неї (є проєкти також іншого авторства). За словами Наталухи, на розгляд парламенту винесуть лише один законопроєкт. Який саме – профільний комітет визначить за кілька тижнів. Проте за словами економіста Данила Моніна, тексти законопроєктів, які створені Наталухою, не відповідають публічній риториці народного депутата.
В Україні мобілізації підлягають 11,1 мільйона чоловіків. Це майже половина чоловічого населення країни віком від 25 до 60 років. Однак, близько 600 тисяч з них заброньовані від мобілізації до Збройних Сил. Наталуха припустив, що серед цих людей до 1,5 мільйонів можуть мати інвалідність, "хоча повноцінної статистики у нас в країні ніхто не веде". За його словами, залишається відкритим питання, скільки з цих 11,1 мільйона військовозобов'язаних.
Крім того, депутат навів дані Державної податкової служби, згідно з якими кількість офіційно працевлаштованих чоловіків мобілізаційного віку в Україні складає 2,620 мільйона.
Водночас за даними заступника міністра економіки Віталія Кіндратіва, наразі в Україні заброньовано близько 800 000 людей. Як повідомив Кіндратів для забезпечення військових потреб в Україні (тобто, щоб їм не зашкодити) можливо забронювати близько 1,2 млн людей, тому зараз існує "певний запас".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.