Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
Прикордонники пояснили також, що буде, якщо людина, яка перетинає кордон, об'явлена в розшук ТЦК
В окремих пунктах пропуску на українському кордоні в окремі години можуть бути присутні представники територіальних центрів комплектування. Але вони не беруть участі в заходах прикордонного контролю. За словами речника ДПСУ Андрія Демченка, працівники ТЦК можуть допомогти прикордонникам у тому випадку, "якщо виникають якісь питання відносно документів або інформації".
Демченко, якого цитує ТСН.ua, додав, що якщо людина, яка перетинає кордон, перебуває у розшуку, то прикордонники можуть звернутися до поліції, щоб ті доправили її до ТЦК. Речник ДПСУ раніше зазначав, що представники ТЦК можуть перебувати на КПП, проте їм заборонено роздавати повістки.
Нагадаємо, з 17 липня 2024 року при виїзді з України чоловікам віком від 18 до 60 років необхідно пред’являти військово-обліковий документ, який може бути у паперовій або електронній формі. Перевірки документів здійснюються на прикордонній смузі, в контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.
Ухилянтів, яких спіймали на кордоні, відправлятимуть одразу до ТЦК. Відповідний дозвіл передбачений постановою Кабінету міністрів від 16 травня 2024 року № 560. Ці правила стосуються всіх прикордонних регіонів України.
В документі зазначається, що прикордонники можуть викликати поліцію, щоб затримати особу та доставити її найближчого ТЦК та СП. Проте у військкомат все ж доставлятимуть не всіх. Так робитимуть за умови, що в Єдиному держреєстрі призовників ухилянт вважається у розшуку в Нацполіції.
Окрім того, за незаконний перетин кордону ухилянт отримає покарання. Так, за це передбачений штраф від 3400 до 8500 грн або адміністративний арешт строком до 15 діб із конфіскацією знарядь та засобів скоєння правопорушення.
Нагадаємо, у МВС порівняли у відсотках кількість ухилянтів та добровольців у війську. А у Нацполіції назвали головних схемщиків, які переправляють втікачів за кордон, та вразили ростом тарифів на переправу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.