Банкір судився з колишнім нардепом чотири роки. За цей час було ухвалено тридцять судових рішень. Справу щодо повернення коштів продовжила дружина екс-власника "Родовід Банку".
Верховний суд направив справу, за якою банкір Сергій Дядечко відсудив у екс-нардепа Сергія Скуратовського 536 тисяч доларів, на новий розгляд в апеляції. Нагадаємо, що після того, як банкіру остаточно відмовили в суді щодо повернення коштів, їх спробувала забрати його дружина.
В червні 2019 року вона звернулась до суду, де розповіла, що побачила в інтернеті новину про позику. В матеріалі йшлося про те, що ще в жовтні 2006 року її чоловік дав у борг колишньому нардепу Скуратовському 536 тис. доларів. За розпискою, кошти мали повернути до 1 січня 2007 року.
Пояснюючи свою зацікавленість в справі щодо боргу, Ольга Дядечко заявила, що це були кошти подружжя. І для того, аби дати у борг таку суму, потрібно було взяти у неї письмовий дозвіл. Цей позов дружина банкіра подала також й до свого чоловіка. Він в суді пояснив, що розраховував на швидке повернення коштів, тому вирішив не звертатися до дружини. Суд першої інстанції та апеляції погодилися, що дружина має право вимагати повернення позики та зобов’язали колишнього нардепа повернути кошти. Проте на цьому історія не завершилася.
Скуратовський розповів, що тисячі доларів позики не належали до майна подружжя. Начебто Сергій Дядечко передавав їх у «Родовід Банку», натякаючи, що це були кошти банку. До того ж дружина банкіра сама говорили, що «вона жодного відношення до бізнесу чоловіка не має, а спірний борг шкодить бізнесу чоловіка, оскільки кошти були вилучені».
Скуратовський наполягав, що гроші суд чомусь вирішив повернути Сергію Дядечко, хоча позов подавала його дружина. За його версією подій, вона мала знати, що її чоловік чотири роки до цього судився за цю позику та остаточно програв. Про це багато писали журналісти та сім’ї банкіра та екснардепа товаришували та спілкувалися. Більш того, дружини банкіра та колишнього нардепа були засновницями двох обслуговуючих кооперативів – «Садівницьке товариство «Медуниця» і «Садівницьке товариство «Чиста криниця».
Справою зайнялася Велика Палата Верховного Суду, щоб окреслити судову практику в таких справах. Виявилося, що просити дозволу у подружжя не потрібно через ««дрібний побутовий правочин». Проте для кожної родини це може бути різна сума, до того ж дружина банкіра не довела, що вона не знала про суд чоловіка. Тому 11 жовтня справу направила на новий розгляд до апеляції. Найближче засідання призначено на 20 грудня.
Проте деякі з суддів висловили окрему думку по цій справі. За їх оцінкою, через те, що суди остаточно відмовили Сергію Дядечко у поверненні боргу, його дружина намагалась «знівелювати це рішення, домігшись протилежного результату для себе та чоловіка». Тому суди мали занулити всі попередні рішення, а дружину банкіра оштрафувати за зловживання правами.
Сергій Дядечко позичив гроші у 2006 році, а до суду звернувся тільки у 2015 році. Через те, що строк позовної давності - це три роки, то спочатку суд йому відмовив. Пізніше захисник банкіра розповів, що з позовом тягнули через те, що у квітня 2009 року розписку забрали під час обшуку в Донецьку. Крім того, Дядечко виїжджав за кордон через замах на себе, а далі почалася АТО. Коли повернули розписку, то почали готувати позов до суду.
Також за версією Дядечко, Скуратовський потрохи повертав гроші. Останнього разу це відбулося нібито у 2014 році, тому банкір не пропустив ніякі строки звернення до суду. Хоча екснардеп взагалі заперечував що брав у борг. За його версією, «він був посередником і кошти надавалися для оформлення земельних ділянок для їх подальшого продажу». Банкір судився з колишнім нардепом чотири роки. За цей час було ухвалено тридцять судових рішень. В результаті у квітні 2019 року Сергій Дядечко остаточно програв.
Бізнесмен Дядечко відомий, як колишній власник скандального «Родовід Банку». Це був другий із трьох націоналізованих у кризу 2008–2009 років банків, який виявився банкрутом. Рішення про рекапіталізацію «Родоводу» Кабмін ухвалив у червні 2009 року. Уряд направив на поповнення статутного фонду банку спочатку 2,8 млрд грн, а потім ще 5,6 млрд грн. У 2011 році банк отримав ще один транш на 3,95 млрд грн.
Банк не ліквідували тому, що начебто це могло підкосити банківську систему. Як пише сайт «mind», за неофіційною версією «Родовід Банк» обслуговував інтереси відомих політиків, які лобіювали влиття в нього державних грошей. Проте націоналізація не допомогла. Перевірка виявила, що після влиття коштів з банку було виведено близько 8 млрд грн під фіктивні договори та контракти.
Про колишнього нардепа Сергія Скуратовського відомо, що він був депутатом Києво-Святошинської районної та Київської обласної рад. В парламент потрапив як представник партії Олега Ляшка. Як голову комітету ВР з питань будівництва, журналісти звинувачували його в конфлікті інтересів.
На початку 2023 році ВАКС обрав запобіжний захід Скуратовському у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення в 40 млн грн. Це було пов’язано із забудову земельної ділянки на околиці Києва.
Інформатор писав, що нардеп зі 150 квартирами та боргами на 100 мільйонів запропонував ввести в Україні «День подяки Богові».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.