Подати заяву на отримання цих та інших послуг можна на Соціальному порталі Мінсоцполітики
Мінсоцполітики 23 травня пояснило, які онлайн-сервіси доступні для оформлення допомог, послуг і консультацій для сімей з дітьми та тих, хто планує прийняти дитину в родину. Нижче огляд основних е-ресурсів та покроковий алгоритм дій, як ними скористатися.
Основні соціальні послуги, доступні для сімей з дітьми:
Подати заяву на отримання цих та інших послуг можна на Соціальному порталі Мінсоцполітики:
На порталі доступна опція повідомити про родину, яка потребує соціальної підтримки. Це можна зробити просто на головній сторінці — без авторизації та без КЕП.
Така допомога призначається на кожну дитину окремо. Її розмір визначається індивідуально — залежно від доходів родини. Про те, хто саме може скористатися правом на отримання допомоги. Щоб оформити виплату, потрібно відвідати портал Дія. У каталозі послуг обрати розділ «Сім'я», після чого натиснути «Допомога на дитину одинокій матері або батьку». Ви також можете одразу скористатися ось цим посиланням:
Детальніше про допомогу: в яких випадках, в якому розмірі і на який період призначається, хто може отримати, читайте за посиланням. Подати заяву можна на порталі Дія. У каталозі послуг потрібно спершу обрати розділ «Пенсії» — «Пільги та допомога», після чого натиснути «Допомога людині, яка доглядає за хворою дитиною», або ж одразу скористатися ось цим посиланням:
На Єдиній державній платформі про усиновлення і сімейні форми виховання можна знайти:
Детальніше про консультацію для людей, які планують прийняти дитину в родину, читайте за посиланням. Щоб отримати таку консультацію, подати заяву можна на порталі Дія.
Зверніть увагу: в назві послуги вказане усиновлення, проте консультація може стосуватися будь-якої форми виховання. Фахівці служби у справах дітей під час спілкування нададуть вичерпну інформацію про всі можливості прийняти дитину, які вас цікавлять.
Для низки послуг, як-от реєстрація кандидатом в усиновлювачі або подання заяви про створення дитячого будинку сімейного типу, алгоритм є однаковим на порталі Дія. Із ним можна ознайомитися нижче — після опису кожної з послуг.
Ви можете одразу перейти за посиланням або ж обрати на порталі Дія розділ «Сім'я» — «Усиновлення: реєстрація кандидатом». Подружжя, яке вдвох бажає усиновити дитину, подає спільну заяву, підписану електронними підписами обох. Другий з подружжя отримає сповіщення на порталі Дія і на електронну пошту, вказану під час заповнення заяви. Подання заяви і пакета документів не означає автоматичне надання людині статусу кандидата в усиновлювачі. Взяття на облік кандидатів здійснюється на етапі після проходження обов’язкового навчання і отримання відповідної довідки. Детальніше про процедуру усиновлення читайте тут.
Оберіть на порталі Дія розділ «Сім'я» — «Прийомні батьки, батьки-вихователі: реєстрація кандидатом» або скористайтеся ось цим посиланням. Подружжя подає спільну заяву, підписану електронними підписами обох. Другий з подружжя отримає сповіщення на порталі Дія і на електронну пошту, вказану під час заповнення заяви. За посиланнями ви можете дізнатися більше про прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу: процедури створення, оплата праці, виплати на дітей, пільги.
Це потрібно для другого з подружжя у випадках, якщо прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу було створено однією людиною до моменту укладення шлюбу. Для цього на порталі треба натиснути на розділ «Сім'я» — «Стати другим з батьків-вихователів чи прийомних батьків» або скористатися ось цим посиланням.
Щоб подати заяву, оберіть на порталі Дія розділ «Сім'я» — «Опіка, піклування над дитиною: реєстрація кандидатом» або скористайтеся ось цим посиланням.
Універсальний алгоритм на порталі Дія:
Про розмір та в які терміни потрібно оформити допомогу, дізнавайтеся за посиланням. Щоб подати заяву на отримання допомоги, оберіть на порталі Дія розділ «Сім'я» — «Допомога при усиновленні дитини» або просто перейдіть за посиланням:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.