Друг просить у борг: схема, за якою шахраї видурили в українців понад 150 тис. грн

Читать на русском

Зламували облікові записи користувачів однієї із соцмереж

Читать на русском
Друг просить у борг: схема, за якою шахраї видурили в українців понад 150 тис. грн
Шахраї діють в соцмережах

Зламували облікові записи користувачів однієї із соцмереж

Кіберполіція Прикарпаття викрила групу шахраїв, яка діяла за схемою "Друг просить у борг". Правоохоронці встановлюють усіх потерпілих і загальну суму завданих їм збитків.

Троє жителів Івано-Франківської області зламували облікові записи користувачів однієї із соцмереж, а потім розсилали повідомлення нібито від імені власників з проханням дати грошей у борг. Про це повідомила прес-служба Нацполіції України.

«Для переказу коштів зловмисники вказували номера підконтрольних банківських рахунків», - йдеться в повідомленні.

Поліція вже встановила два десятки людей, яких встигли ошукали шахраї. Загальна сума збитків - близько 150 тисяч гривень.

Під час обшуків у помешканнях фігурантів поліцейські вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські та сім-карти, чорнові записи і понад мільйон гривень. На вилучене майно накладено арешт.

За шахрайство і несанкціоноване втручання в роботу електронних комунікаційних мереж фігурантам загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Правоохоронці встановлюють усіх потерпілих і загальну суму завданих їм збитків.

Як захистити свої акаунти в соцмережах та месенджерах від шахраїв?

Шахраї від імені компанії Meta пишуть в особисті повідомлення (Direct) у фейсбуці та інстаграмі та виманюють паролі від сторінок у соцмережах. Повідомлення можуть надсилати англійською мовою.

Зміст повідомлення полягає в тому, що нібито співробітники Meta повідомляють власнику сторінки про порушення правил спільноти. Шахраї можуть також писати, що після перегляду вашої сторінки було визначено, що ви порушили авторські права кілька разів. Якщо ви вважаєте, що це помилка, вам слід це оскаржити, інакше ваш обліковий запис буде деактивовано протягом 24 годин. І дають посилання на форму оскарження водночас коли власник сторінки переходить за посиланням, шахрайський ресурс просить ввести власний логін та пароль у соцмережах. Після того, як людина вводить ці дані, вони автоматично стають відомі шахраям.

Слід пам’ятати, інстаграм та фейсбук ніколи не пише щодо безпеки облікового запису в повідомленнях у Direct. Електронні листи від Meta (інстаграм та фейсбук) щодо безпеки вашого облікового запису та входу до нього, які було надіслано протягом останніх 14 днів, можна знайти в розділі «Безпека».

  • Установіть багатофакторну автентифікацію, така функція є в налаштуваннях вашого акаунту та може мати назву двоетапна перевірка – це, коли для входу до акаунту, крім логіна та пароля, потрібно ввести код підтвердження, що приходить на смартфон, електронну скриньку або у відповідний додаток.
  • Не вводьте свої логіни та паролі від акаунтів на незнайомих та підозрілих вебсайтах.
  • Створюйте складні та унікальні паролі для кожного акаунту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.