В нідерландській компанії заявили, що якщо суди в Україні добровільно не скасують постанову про арешт, то слід чекати на позов.
30 жовтня компанія Veon, якій володіє Київстаром, повідомила, що буде оскаржувати в українському суді замороження корпоративних прав мобільного оператора. Про арешт стало відомо з новини від СБУ, яка з’явилася на початку жовтня.
В нідерландській компанії вважають, що корпоративні права в Київстарі належать виключно VEON. Їх вилучення порушує права інвесторів.
«VEON вживає всіх необхідних заходів для захисту прав нашої компанії, нашої дочірньої компанії Київстар і наших міжнародних інвесторів. Бездоганний послужний список VEON і Київстар в обслуговуванні України, діалог, який ми започаткували минулого тижня в Україні під час візиту нашої делегації Правління, а також постійна доступність механізмів і процедур оскарження дають мені впевненість, що ми досягнемо нашої подвійної мети — вирішення проблем Українська влада захищає наші права», – сказав генеральний директор VEON Group Каан Терзіоглу.
В телекомунікаційній компанії запевнили, що «підсанкційні особи не володіють акціями VEON та Київстар, вони не можуть користуватися будь-якими правами щодо VEON або Київстар».
«(Підсанкційні особи) не мають можливості контролювати або впливати на рішення, що приймаються VEON або Київстар і не отримують жодних економічних вигод від VEON або будь-якої з її операційних компаній», - запевнили в Veon.
Виявилося, що ані VEON, ані Київстар офіційно не отримували рішення суду про арешт. Також ніхто в цих компаніях не бачив ще одне рішення суду, яке зменшило відсоток конфіскованих корпоративних прав до 47,85% акцій.
6 жовтня 2023 року СБУ повідомило, що суд наклав арешт на всі корпоративні права в Україні російських олігархів Михайла Фрідмана, Петра Авена та Андрія Косогова. Мова йшла про арешт не активів компаній, а прав Фрідмана, Авена та Косогова у статутному капіталі різних підприємств. У тому числі Київстарі.
Пізніше з’явилась інформація, що Мінюст України готує позов до Вищого антикорупційного суду щодо націоналізації частки Фрідмана в Київстарі.
Якщо це вдасться, то частку проросійського олігарха передадуть до Фонду державного майна та виставлять на конкурс щодо пошуку управителя. Таку думку висловив заступник голови антикорупційного комітету Ярослав Юрчишин. Проте в Київстарі запевняють, що Фрідман не має до них жодного відношення.
Однак розслідування «Схем» ще в травні цього року виявило, що власник Київстару Фрідман співпрацює з путіним та росгвардією.
Інформатор писав, що суд арештував активи ще й оператора Лайфселл, яким володіли Фрідман і компанія.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.