Найпопулярнішими валютами, окрім долара та євро, залишаються польські злоті, чеські крони та англійські фунти стерлінгів
В Україні банки самостійно обирають перелік валют, з якими проводять готівкові операції з купівлі-продажу, виходячи з попиту клієнтів на операції з відповідними валютами. У ПриватБанку можна купити та продати англійський фунт стерлінгів, чеську крону, польський злотий та швейцарський франк. В Ощадбанку окрім долара та євро здійснюють операції з купівлі/продажу фунтів стерлінгів, швейцарських франків, канадських доларів та польських злотих. Про це повідомляє видання LIGA.net.
Усі валюти, окрім долара США та євро, в Ощадбанку можна купити лише в готівковій формі. Протягом поточного року частіше клієнти купували фунти стерлінгів, злоті, швейцарські франки, але попит на них незначний.
Директор департаменту розробок інноваційних технологій ПУМБ Денис Воробйов каже, що в їхньому банку можна також купувати й продавати додаткові іноземні валюти. Зокрема, польський злотий та британський фунт стерлінгів (GBP). Усі операції доступні як у готівковому форматі у відділеннях банку, так і в безготівковому – через мобільний застосунок ПУМБ.
"Ми також спостерігаємо зростання популярності конвертаційних операцій між різними валютами — наприклад, GBP/USD, EUR/PLN, USD/PLN. Це актуально як для користувачів застосунку, так і для клієнтів у відділеннях", - каже Воробйов.
Він додає щодо популярності додаткових валют:
У відповідь на запит видання у Національному банку повідомили, що загальна питома вага інших валют у розрізі купівлі-продажу становить лише 2,5%. Наприклад, за весь 2024 рік на купівлю фізичними особами інших іноземних валют, окрім долара та євро, припало лише 2,43%.
На першому місці опинився польський злотий – 1,45% ($377,4 млн в еквіваленті), на другому фунт стерлінгів – 0,35% ($90,86 млн), а на третьому чеська крона – 0,31% ($79,2 млн). У 2025 році ситуація залишається такою ж. На інші валюти із загального обсягу купівлі припадає лише 2,59%. Для порівняння: 71,5% займає долар, а 25,91% – євро. Що стосується продажу валют, то у 2024 році інші іноземні валюти зайняли 4,18% (у 2025 році – 3,85%). Але трійка лідерів тут незмінна: польський злотий – 2,56% ($382 млн в еквіваленті), чеська крона – 0,54% ($81 млн) фунт стерлінгів – 0,53% ($79 млн).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.