Передбачається, що військова поліція розшукуватиме дезертирів
Останнім часом в ЗМІ поширилися чутки, що військова поліція, яку планує створити Верховна Рада, буде вламуватися в домівки порушників військового законодавства. Та це не відповідає дійсності. Функціонал цього органу - розшук дезертирів з військових частин.
Про це повідомляє "Громадське". Наразі відомо, що сферою відповідальності органу, який хотіли створити, мають бути тільки військові. Цивільні чоловіки - ні.
Військова поліція буде виявляти тих військових, які вчинили злочини. Також такі силовики мали б, згідно з законом, право патрулювати вулиці. Зокрема, і перевіряти підстави перебування військових у певних місцях.
"Військова поліція перевірятиме документи бійців і затримуватиме їх у разі порушення громадського порядку. Військових поліціянтів можуть залучати до виявлення кримінальних правопорушень, які військовослужбовці вчиняють безпосередньо на фронті. При військовій поліції створять так звані гауптвахти, де перебуватимуть затримані військовослужбовці, а також військові, засуджені до покарання у вигляді арешту", - повідомляють журналісти.
Разом із тим, наразі у парламенті поки що відклали розгляд даного законопроєкту. А нардеп від "Слуги народу" Олександр Бакумов, який є одним з авторів документа, сказав, що чутки навколо нього є "маячнею".
"Те, що пишуть в інтернеті, нібито вони (військова поліція - ред.) будуть заходити в квартири цивільних - це повна маячня. Ніякого відношення до... чоловіків, які просто йдуть вулицею, вони не матимуть", - заявив депутат.
Нагадаємо, що відповідний законопроєкт був зареєстрований у Верховній Раді 31 травня. Юристи віднайшли у його тексті досить вільні трактування положень. Зокрема, адвокатка Катерина Аніщенко заявила, що документ передбачатиме надання повноважень співробітникам цього органу розшукувати ухилянтів. Адвокати та медіа писали, що Рада може надати таким поліцейським право потрапляти до житла порушників військового законодавства. А ще - що це стимулюватиме доноси на ухилянтів. Утім, як ми бачимо, наразі все це спростовують, а розгляд самого закону відкладено.
Раніше "Інформатор" розповідав, чи можуть ТЦК затримувати українців, а поліція - виписувати їм повістки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.