За словами спікера парламенту, українці масово оновлюють дані, тому навіть законопроєкт про військову поліцію прибрали з Ради
Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що співробітники ТЦК почали менше ловити військовозобов’язаних чоловіків на вулицях. За його словами, це сталося завдяки запровадженню застосунку “Резерв+”, де люди масово оновлюють свої дані. Крім того, це дозволило зняти з розгляду проєкт про запровадження військової поліції.
Про це він заявив під час брифінгу 5 червня, передає “Уніан”. Стефанчук наголосив, що “Резерв+” створили для того, щоб в Україні був електронний реєстр військовозобов’язаних.
“Він зараз працює. Ви знаєте, що вже, здається, більше 1,5 мільйона людей оновили свої дані. І все відбувається переважно в цивільному розумінні. І ви бачите, що кількість цих "хапань" і "засаджувань" в рази зменшилася, тому що люди мають можливість самостійно оновити свої дані для того, щоб вони могли виконати свій військовий обов’язок”, – зазначив спікер ВР.
Це, за його словами, стало причиною того, що законопроєкт про створення військової поліції прибрали з рогляду. Втім, найближчим часом, коли профкомітет зможе показати загальну картину.
“Якраз було знято через те, що люди говорили, що вони хочуть бачити загальну картину військової юстиції. Не починати з військової поліції, тому що це справді викликає дуже багато питань, а потрібна загальна логіка: військова поліція займається цим, військова прокуратура займається, веде такі злочини стосовно таких-то суб’єктів, військовій суди займаються цим-то. І коли буде загальна картина, тоді можна буде почергово ухвалювати відповідні законодавчі акти”, – додав Стефанчук.
У п'ятницю, 31 травня, у Верховній Раді України з'явився законопроєкт №6569-д про створення Військової поліції. Її функцією буде забезпечення правопорядку і дисципліни у Міноборони, ЗСУ та Державній спецслужбі транспорту. Військова поліція матиме право фіксації злочинів, розшуку, затримання військовослужбовців та захисту їх прав за стандартом НАТО AJP-3.21. Автор законопроєкту - депутат Сергій Іонушас.
Документ передбачатиме надання повноважень співробітникам цього органу затримувати ухилянтів. Таке трактування ініціативи надала адвокатка Катерина Аніщенко. Вона звернула увагу на те, що парламент може надати таким поліцейським право потрапляти до житла порушників військового законодавства.
Водночас у Міністерстві оборони України закликали народних депутатів визначити пріоритетним законопроект № 6569-д про створення Військової поліції на базі Військової служби правопорядку ЗСУ. Міністерство наголошує на необхідності слідчих повноважень для Військової поліції та планує співпрацювати з депутатами для вдосконалення законопроекту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.