Чи можуть ТЦК затримувати ухилянтів, а поліція - роздавати повістки: що каже закон

Читать на русском

Повноваження як співробітників центрів комплектування, так і поліцейських прописані у мобілізаційному законодавстві, яке ухвалили Кабмін та Верховна Рада

Читать на русском
ТЦК, мобілізація, поліція
Про затримання працівниками ТЦК в законі не йдеться

Повноваження як співробітників центрів комплектування, так і поліцейських прописані у мобілізаційному законодавстві, яке ухвалили Кабмін та Верховна Рада

Самостійно ТЦК не має повноважень затримувати та доставляти громадян до центрів комплектування. Такі повноваження має лише поліція. У свою чергу поліцейські не мають права без представника ТЦК вручати повістки.

Такі правила містяться у новому мобілізаційному законодавстві, ухваленому Верховною Радою. Також повноваження ТЦК прописані у постанові уряду. Про це у четвер, 6 червня, повідомляє "Судово-юридична газета".

"Як випливає з нових актів, самостійно ТЦК не має повноважень затримувати та доставляти громадян до ТЦК. Такі повноваження - і лише у визначених Законом випадках - має поліція. І навпаки – поліція самостійно без представника ТЦК не може вручити повістку", - йдеться у повідомленні.

Так, у статті КУпАП, яка визначає коло органів, які можуть проводити адміністративне затримання, мова про ТЦК не йде. При цьому під час адміністративного затримання у будь-якому разі повинен бути складений протокол. В ньому зазначаються:

  • дата і місце його складення;
  • посада, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка склала протокол;
  • відомості про особу затриманого;
  • час і мотиви затримання.

Протокол підписується посадовою особою, яка його склала, і затриманим. У разі відмовлення затриманого від підписання протоколу в ньому робиться запис про це. Про місце перебування особи, затриманої за вчинення адміністративного правопорушення, негайно повідомляються її родичі, а на її прохання також власник відповідного підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган. Адміністративне затримання може тривати не більше 3 годин.

Також, щодо повноважень поліції у контексті затримання і доставлення до ТЦК постанова Кабміну №560 визначає, що у разі відмови від отримання повістки поліцейський, який входить складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до ТЦК на підставі статей 261 і 262 КУпАП. При цьому поліцейські не мають право вручати повістки, але можуть входити до груп оповіщення і перевіряти військово-облікові документи.

Скандали довкола ТЦК трапляються регулярно

Напередодні ми розповідали про ситуацію в ТЦК міста Хуст на Закарпатті. Журналіст Інформатора Ігор Рець зʼясував, що значна кількість співробітників центру - це колишні ухилянти, яких затримали під час спроби незаконно втекти з України.

Також ми писали, як у Житомирській області помер чоловік після перебування в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Родичі впевнені, що його побили до смерті. У ТЦК відкинули звинувачення і заявили, що в чоловіка стався епілептичний напад, через який військовозобов'язаний отримав травми, не сумісні з життям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.