Рада ухвалила зміни до законопроєкту про статус зниклих безвісти під час війни: що вони передбачають

В Україні за війну зникли безвісти понад 52 тисячі людей

Рада ухвалила зміни до законопроєкту про статус зниклих безвісти
Зниклі безвісти

Верховна Рада України 4 червня прийняла за основу зміни до законопроєкту №11093 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правового статусу осіб, зниклих безвісти за особливих обставин". Цей законопроєкт має на меті покращити систему пошуку та повернення додому українців, які зникли безвісти під час війни з Росією.

Як повідомила нардепка Ірина Геращенко, за різними оцінками, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну зникли безвісти понад 52 тисячі людей, як цивільних, так і військових. Ця трагедія торкнулася тисяч українських сімей, які живуть у невідомості, не знаючи про долю своїх близьких.

Новий законопроєкт покликаний:

  • Вдосконалити координацію пошукових робіт: Законопроект чітко визначає повноваження державних органів у сфері пошуку зниклих безвісти, включаючи Генеральний штаб ЗСУ та Координаційний штаб з питань військовополонених.
  • Забезпечити репатріацію тіл: Законопроект встановлює чіткий порядок репатріації тіл загиблих з окупованих територій.
  • Сприяти переговорам: Координаційний штаб з питань військовополонених отримує право на ведення переговорів з гуманітарними місіями та іншими організаціями на окупованих територіях для пошуку зниклих безвісти.

Законопроект №11093 був підтриманий 248 голосами народних депутатів.

Чи впливає статус безвісти особи на процес повернення до України

Омбудсман Дмитро Лубінець пояснював, що статус військовополоненого та особи, зниклої безвісти, на процес повернення в Україну не впливає. Приблизно 40% тих хлопців і дівчат, яких вже повернули додому, мали статус особи зниклої безвісти.

Раніше Лубінець розповів, скільки цивільних знаходиться у російському полоні та чому обмін став таким важким. Також відомо, що у російському полоні все ще перебувають понад 400 українських жінок, а Путін маніпулює темою обміну полоненими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube