Виборці вірять у фейки про Байдена: республіканці масово створюють їх, аби переконати в недієздатності президента

Читать на русском

Стратегія Республіканської партії полягає у масовому використанні ШІ для створення контенту, який демонструє, нібито, немічність лідера демократів

Читать на русском
Фейові відео
Фейки видно неозброєним оком, але їх так багато, що у всьому не сила розібратись

Стратегія Республіканської партії полягає у масовому використанні ШІ для створення контенту, який демонструє, нібито, немічність лідера демократів

Чимраз більше американців вірить у справжність вірусних фейкових відео з президентом Джо Байденом, які наводять як доказ про, нібито, його проблеми розумовими здібностями. У мережі регулярно з'являються докази на спростування фальшивок, але вони губляться в потоці нових фейків, які масово продукує республіканська партія. Вперше в історії підроблені за допомогою ШІ фото та відео стали вагомим фактором виборчої кампанії.

Як розповідають в матеріалі NBCNews, республіканці масово публікують відео, на яких, нібито, Байден «підвисав», блукав, чи, навіть, ходив під себе. Незалежні спеціалісти з перевірки фактів стверджують, що фейковість цих відео виявити досить легко за «розсипаними» пікселями, але через появу ШІ цих підробок так багато, що їх не встигають перевіряти.

Популярності набрало відео з урочистостей в Нормандії, де Байден, нібито, хотів сісти на неіснуючий стілець. Насправді стілець був, просто «картинку» обрізали. У відео з саміту «Групи семи», Байден, нібито, блукав, перш ніж його не відтягнула назад Джорджа Мелоні, прем’єр-міністрка Італії. Повне відео демонструє, що насправді Байден вітав парашутиста, який щойно приземлився в рамках церемонії. Консервативний New York Post опублікував відео з «провисаючим» Байденом під час збору коштів з Бараком Обамою — воно теж змонтоване.

«Брехня — це біг на 100 метрів, а перевірка фактів — це прогулянка по пляжу. Тож це ніколи не наздожене. І він ніколи не матиме такого ж охоплення», – сказав Ерік Шульц, стратег від Демократичної партії який викрив фальшивку Post.

Видання зазначає, що йдеться про цілеспрямовану стратегію введення виборців в оману. Навіть якщо підробку викрито, вона все одно має вплив, оскільки виявляє занепокоєння виборців щодо віку Байдена та має емоційне наповнення. Республіканці не перепрошують за фейкове відео, а консервативні ЗМІ не намагаються проводити елементарну перевірку.

Демократи протидіють цьому, якомога швидше спростовувати фейки. Водночас вони активізують свої власні атаки на Трампа в Інтернеті, публікуючи відео, де експрезидент говорить відверті дурниці, потрапляє в курйозні ситуації.

Вибори у США і здоров’я кандидатів

У змаганні між 81-річним Байденом та 78-річним Трампом американців турбує вік кандидатів на роль очільника Білого дому. Американське видання The Wall Street Journal опублікувало скандальну статтю на основі повідомлень від республіканців про те, що Байден демонструє ознаки зниження когнітивних здібностей та «провисає» на закритих зустрічах.

За кожної зручної нагоди Трамп намагається продемонструвати, що є набагато молодшим від свого конкурента, хоч іноді сам потрапляє через це у курйозні ситуації. Трамп сплутав свою конкурентку на праймеріз Нікі Гейлі з колишньою спікеркою Конгресу Ненсі Пелосі. Він також сплутав факти щодо прем'єра Угорщини Віктора Орбана, назвавши його президентом Туреччини. Раніше фаворит республіканців казав, що в захопленні від можливостей ШІ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.