Які шанси Трампа та Байдена на перемогу в ключових штатах

Обидва кандидати мають приблизно однакову підтримку від населення, але виборча система країни дає невелику перевагу республіканцям

Трамп та Байден
Електоральні симпатії розподілилися майже порівну, але все набагато складніше

Відставання кандидата демократів Джо Байдена від фаворита республіканців Дональда Трампа на загальнонаціональному рівні скоротилося до мінімуму — обидва мають приблизно 44 % підтримки. Водночас у США голосують не на пряму за кандидата, а за його представника в Колегії виборників: кожен штат має певну кількість виборників залежно від чисельності населення, при тому у більшості штатів голоси розподіляються за принципом "переможець забирає все". Арізона, Джорджія, Мічиган, Невада, Пенсильванія та Вісконсін, а також 2-й виборчий округ Небраски залишаються найбільш багатообіцяючим полем для битви між обома таборами й наразі виглядає так, що республіканці мають більше шансів.

Як зазначає видання USNews, якщо врахувати голоси штатів, які сильно, або переважно прихильні до їхніх партії, республіканці мають 235 голосів виборників, тоді демократи — 225. Для перемоги потрібна проста більшість — 270 голосів, тому 78 голосів виборників, які належать цим «фіолетовим» штатам, ймовірно, вирішить результат виборів.

Для Байдена найбільш ймовірним шляхом до переобрання є перемога в Мічигані, Пенсільванії та Вісконсіні. Також потрібно отримати хоча б один голос виборника в Небрасці: у штатів діє унікальна система голосування, де виборники голосують пропорційно до результатів волевиявлення, а не за принципом «переможець забирає все».

Дональду Трампу повернення у Білий дім гарантувала б перемога в Арізоні, Джорджії та Неваді. На минулих виборах вони віддали перевагу Байдену, але зараз кандидати мають практично рівну підтримку.

Вибори в Сполучених Штатах

Залишилося трохи більш як п'ять місяців до дня голосування в США й увага всіх геополітичних гравців прикута до виборчої кампанії в найпотужнішій країні Заходу. Столиць завмерли в очікуванні, адже результати, ймовірно, впливатимуть на їхні плани в майбутньому.

Кампанія ділиться на кілька ключових етапів. 27 червня заплановано перші президентські дебати, де Джо Байден і Дональд Трамп мають зустрітися в дискусії за спеціальними правилами. 15 липня відбудеться Республіканський національний з’їзд, на якому офіційно оберуть кандидата в президенти та віцепрезиденти. 19 серпня та сама процедура чекає на Демократичну партію. 10 вересня відбудуться другі президентські дебати, а 5 листопада — День виборів.

На початок січня 2025 року оголосять результати та призначають інавгурацію. Минулого разу ультраправі влаштували із цього приводу штурм Капітолія, за який Трампа й досі судять. Фаворит республіканців натякає, що ситуація може повторитися і, навіть, стати ще більш загрозливою, якщо його не переоберуть.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube