Висновки американської розвідки та коментарі китайських чиновників засвідчують, що незалежно від результатів виборів між Пекіном та Вашингтоном стосунки лише погіршуватимуться
Американська розвідка повідомляє, що переобрання діючого президента Сполучених Штатів Джо Байдена чи обрання його конкурента, фаворит Республіканської партії Дональд Трамп, однаково не задовольняють керівництво Комуністичної партії Китаю. Пекін не сподівається, що після президентських виборів у США зможе отримати якісь додаткові можливості. Наразі КНР не має жодних вподобань чи наміру сприяти котромусь із таборів.
Про це повідомляє Japan Times з посилання на інформацію від американських політиків, які просили не розголошувати їхніх імен. Заключення розвідок свідчить, що в Пекіні, як у Вашингтоні, вважають, що взаємини між двома наддержавами продовжують рухатися до кризи. Навіть нещодавні контакти між політиками на найвищому рівні не змінили цей вектор розвитку подій. Китай та США конфліктують із широкого переліку питань, починаючи від недоброчесної конкуренції й закінчуючи ситуацією в Південно-Китайському морі.
Видання отримало підтвердження цих висновків від китайських політиків, які теж спілкувалися на умовах анонімності. Пекін вважає, що обидва кандидати мають намір стримати зростання Китаю.
«Жоден, м’яко кажучи, не ідеальний кандидат. Байден — воїн Холодної війни, якому байдуже, чи підштовхує його політика до Глобального конфлікту, тоді як Трамп, ймовірно, запровадить нові санкції та мита для Китаю, переслідуючи свою програму "Америка понад усе"», — прокоментував Гао Чжикай, колишній китайський дипломат часів Ден Сяопіна.
Байден послідовно оточує Китай, утворюючи військово-політичні союзи з Британією, Австралією, Південною Кореєю та Японією в Індо-Пацифіці. Натомість Трамп уже заявляв про намір запровадити 60 % мит на товари китайського виробництва.
Китай переконаний, що США зроблять усе, аби не допустити до подальшого зростання Піднебесної, зокрема й «провокуватимуть війну» та чинитимуть штучні перешкоди, ведучи «нечесну гру». Вашингтон вбачає в політиці Пекіну спробу похитнути вплив Заходу, а зокрема Сполучених Штатів, на міжнародній арені. Чимраз частіше предметом обговорення на офіційному рівні є заяви про те, що Китай стоїть практично за всіма війнами та збройними конфліктами на планеті, оскільки прагне зруйнувати нинішню систему міжнародного права.
Захід тривалий час намагався залучити Китай для врегулювання цих криз, аж доки не стало ясно, що він домагається протилежного. Пекін не лише відмовився від тиску на своїх «молодших партнерів», зокрема Росію, але й намагається створити військово-політичний блок диктаторів на противагу Заходу. Тепер США, ЄС, країни G7 та НАТО говорять про необхідність посилення санкційного тиску проти КНР.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.