Чоловіка, який перебував у розшуку, затримали на "гарячому"
У Києві затримали чоловіка, який вчинив декілька крадіжок у квартирах літніх людей. Він вдавав із себе сантехніка-сусіда. Відтепер йому загрожує до восьми років за ґратами.
Про це повідомили у Головному управлінні Національної поліції у Києві. Чоловік представлявся сусідом знизу та під легендою затоплення квартири заходив до пенсіонерів в помешкання. Після, коли він дізнавався де в стареньких заощадження, обкрадав їх.
"Постраждалими переважно були люди похилого віку від 60 до 87 років. 44-річного уродженця Донеччини затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. З’ясувалося, що він перебуває під слідством за скоєння аналогічних злочинів на території міста Одеса", - розповіли у поліції.
Чоловік потрапляв до квартир літніх людей під приводом "Я сусід знизу, ви мене затоплюєте". Коли пенсіонери пускали його в помешкання, останній вдавав себе за фахівця-сантехніка та просив гроші на нові труби, обіцявши їх замінити. Після "сусід" відстежував місце збереження заощаджень, а коли господарі відволікалися, обкрадав їх.
Так, 23 червня 2023 року, на вулиці Олександра Махова чоловік викрав з квартири 75-річної киянки тисячу доларів та 40 тисяч гривень. Його затримали, коли той повертався до свого авто. Національну та іноземну валюту вилучили в якості речових доказів, а "Maserati" забрали, як знаряддя вчинення злочину.
"Наразі у слідства є всі підстави вважати, що затриманий причетний до скоєння ще чотирьох крадіжок на території Святошинського району. Триває перевірка на причетність до квартирних крадіжок і в інших районах столиці", - зазначили у поліції.
Чоловіку повідомили про підозру скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 (крадіжка, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Слідчі подали до суду клопотання, аби на час досудового розслідування він перебував під вартою. Санкція статті передбачає від п’яти до восьми років позбавлення волі.
Як правило, у телефонній розмові незнайомці представляються правоохоронцями, лікарями чи навіть родичами тих, кому дзвонять. Вони емоційно повідомляють про "невідкладну операцію", "скоєння злочину" або інші проблеми рідних, вирішити які можливо тільки фінансово. Якщо людина нервує, зловмисник задоволений - жертва "на гачку". Аферисти хороші психологи, вони ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичеві та слухняно виконують поради "доброго" посередника. Найголовніше, що аферисти говорять – не класти слухавку. Тим самим вони не дають змоги зателефонувати рідним, і перевірити чи дійсна інформація, яку вони повідомляють.
За грошима приїжджають спільники аферистів, так звані "кур’єри", які надалі переказують кошти на рахунки організаторів. Що робити, якщо ви отримали такий дзвінок:
Раніше ми писали, що шахраї оформлювали на жінку кредити з Запоріжжя та Гостомелю, поки вона була в Одесі. Крім того, Рада розпочала розслідування діяльності шахрайських кол-центрів та фінансових пірамід в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.