Прийняття відповідної постанови №9264 підтримали 276 нардепів
В Раді вирішили створити тимчасову слідчу комісію з розслідування можливого шахрайства та іншої незаконної діяльності у сфері фінансових послуг. Вона діятиме рік. Відповідне рішення ухвалила Верховна Рада.
За відповідний проєкт постанови №9264 на засіданні парламенту 30 травня проголосувало 276 депутатів. Комісія впродовж року займатиметься розслідуванням імовірної неправомірної діяльності, пов’язаної з незаконними фінансовими операціями та шахрайством "кол-центрів", "фінансових пірамід", а також фінансово-освітніх організацій, які здійснюють свою діяльність без відповідних дозвільних документів і ліцензій.
Головою ТСК визначено Олександра Куницького, а його заступником - Миколу Скорика. До складу комісії увійшли Максим Бужанський, Олександр Дануца, Володимир Захарченко, Костянтин Касай, Максим Павлюк, Олексій Устенко, а також Артем Дмитрук. У пояснювальній записці до проєкту постанови зазначається, що на території України вже не перший рік здійснюються неправомірні дії стосовно фінансових операцій, пов’язаних з шахрайством у вказаних формах.
"На жаль, існує велика кількість "офісів", які спеціалізуються на обмані та зловживанні довірою населення в Україні та по всьому світу загалом. Жертвами фінансових аферистів стають люди з усіх куточків України, які безжально ошукані та ніколи не зможуть повернути свої гроші", - йдеться у пояснювальній записці.
Оскільки таких випадків зафіксовано величезну кількість, існує необхідність у здійсненні парламентського контролю та розслідуванні зазначеної діяльності. Чим частіше шахраї безкарно здійснюють неправомірні дії, тим більш витонченими та жорстокими стають їхні методи.
З початку 203 року до Департаменту кіберполіції надійшло вже понад 20 тисяч звернень громадян, з них – більше ніж 75% щодо шахрайства в Інтернеті. Аналогічні відсоткові показники спостерігали й минулого року, відповідно протидія онлайн-шахрайству залишається одним з основних напрямів роботи кіберполіції.
"Працівники Департаменту кіберполіції у межах співпраці з Національним центром оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій і Нацбанком України налагодили механізм для фільтрації фішингових доменів і подальшого їх блокування. Завдяки спільній роботі з початку цього року заблоковано більше 16 тисяч доменних імен, які шахраї використовували для створення фішингових посилань. Завдяки цьому, кількість злочинів пов’язаних з фішингом знизилась майже на 30%", – зазначив начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець.
Своєю чергою, директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку Андрій Поддєрьогін наголосив, що більшість випадків, коли громадяни втрачають свої кошти, виникають через розголошення ними даних своєї картки, одноразових паролів для підтвердження операцій та даних для входу до інтернет-банкінгу. Якщо ви стали жертвою шахрайства, одразу ж необхідно звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати 102. Попередньо зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт.
Раніше ми писали, що жінка хотіла знайти роботу в «обміннику», але отримала борги по кредитах. Крім того, у Львові затримали шахраїв, які ошукували українців під приводом соціальних виплат.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.