Шахраї оформлювали на жінку кредити з Запоріжжя та Гостомелю, поки вона була в Одесі: деталі

10 грудня 2020 року мешканка Одеси помітила, що відбувається щось недобре з її номером телефону та електронною поштою. Жінка вважала, що це шахраї отримали доступ до її особистих даних.

шахрайство
Постраждала звернулася до поліції

Постраждала звернулася до Суворівського відділку поліції Одещини та до кіберполіції із заявою про вчинення злочину. В поліції відкрили два кримінальні провадження №12021160490000046 та № 12021160490000047. 

Перше, що жінка помітила, це те, що з її рахунку у банку зникли 36 тисяч гривень. Пізніше вона дізналася, що злодії від її імені зареєструвалися та взяли кредити у двох компаніях: «МІСТЕР КЕШ» та «СС ЛОУН». Це все відбулося 11 грудня 2020 року, на наступний день, як жінка втратила доступ до своїх даних.

Загалом на постраждалу оформили 4 тисячі гривень позик, однак вона деякий час про це не знала. Коли постраждала зіткнулася з боргами, то звернулася до суду.

Що було у суді

Жінка просила визнати угоди недійсними, а компанії, які видали гроші, мали б сплатити 15 тисяч за послуги її адвоката та взяти на себе оплату судового збору.

Компанії, які видали позики, були проти такого розвитку подій. За їх версією саме жінка знайшла їх сайти в інтернеті та зареєструвалася там, щоб отримати гроші. Для цього вона вказала свої особисті дані - прізвище, ім`я, по-батькові, дату народження, номер мобільного телефону, номер паспорта та ким й коли він був виданий, ідентифікаційний код та адресу проживання.

Проте жінка заперечувала та заявляла, що вона не просила про грошову допомогу. За її словами, поки злодії не вкрали гроші з її рахунку там було 36 тисяч гривеньhttps://informator.ua/uk/na-meshkanku-kiyeva-oformili-kreditiv-na-15-tisyach-griven-shcho-virishila-suddya. Тому брати позики по 2 тисячі не було сенсу.

До того ж вона знайшла підтвердження, що коли шахраї брали позику в компанії «СС ЛОУН», то реєструвалися із Запоріжжя через «КИЇВСТАР». А коли оформлювали угоду в «МІСТЕР КЕШ», то робили це з Гостомеля через провайдера «МТС Україна». А бути одночасно у трьох місцях – Одесі, Запоріжжі та Гостомелі неможливо. За думкою жінки, це робила злагоджена шахрайська група.

Що вирішив суд

Спершу цю справу розглядала суддя Голосіївського райсуду Києва Катерина Машкевич. Вона з’ясувала, що за 9 хвилин до того, як на картку ПриватБанку почали перераховувати кредит, банк її перевірив (верифікував). Це мало довести, що жінка отримала гроші на свій рахунок.

Крім того, усі особисті дані жінки в угодах збігалися з інформацією щодо неї в «Українському бюро кредитних історій».

«Зі скріншотів вбачається, що (жінкою) було вказано контакті дані своєї матері, які повністю співпадають із тими, які були вказані у заяві про вчинення злочину від 2 лютого 2021 року. (Постраждала) жодним чином не зазначила звідки у «невстановлених осіб» могли бути і її дані, а також її матері», - йдеться у матеріалах з сайту судового реєстру.

Той факт, що місце роботи та електронна пошта в угодах були вказані невірно, то суддя на це заявила, що «такі дані, як номер мобільного телефону, електронна пошта та місце роботи не є постійними та можуть у будь-який момент бути змінені».

«Ті відомості, які в силу закону ідентифікують позичальника (ім`я, прізвище, по-батькові, дата народження, номер паспорта та РНОКПП тощо) повністю відповідають даним (жінки)», - вирішила суддя.

Тому у червні 2022 року суддя Катерина Машкевич вирішила, що не має підстав визнавати угоди недійсними. Однак жінка вирішала боротися далі.

Вона подала скаргу до Київського апеляційного суду, проте там їй теж відмовили. Тоді вона звернулася до Верховного Суду. Останнє що відомо з судового реєстру, це те, що провадження відрили, проте рішення ще не було.

Інформатор писав, що на мешканку Києва оформили кредитів на 15 тисяч гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube