Вчені створили штучний інтелект, який перетворює людські думки на текст

Читать на русском

Спеціальний головний убір записує мозкові хвилі учасників тестування за допомогою електроенцефалограми (ЕЕГ)

Читать на русском
Тести, учені, мозок, технології
Понад 20 учасників взяли участь у тестах, колаж "Інформатор"

Спеціальний головний убір записує мозкові хвилі учасників тестування за допомогою електроенцефалограми (ЕЕГ)

Вчені з Австралії розробили новітню технологію DeWave. Вона може перетворювати людські думки на текст. Для цього користувачу потрібно лише вдягнути спеціальну шапочку.

Про це йдеться у повідомленні Science Alert. За їх даними, у тестуванні процесу читання думок узяли участь понад двадцять людей.

Під час тестів учасники вдягали шапочку й мовчки читали. Головний убір записував їхні мозкові хвилі за допомогою електроенцефалограми (ЕЕГ), а потім розшифровував їх у текст.

"Це дослідження - новаторська спроба перекладу необроблених хвиль ЕЕГ безпосередньо в мову, ця подія знаменує собою значний прорив у цій галузі", - заявив комп'ютерний науковець з Технологічного університету Сіднея Чін-Тенг Лін.

Яка точність написання тексту

Наразі DeWave досягла лише трохи більш як 40% точності на основі одного з двох наборів показників у експериментах. Слід зауважити, що це на 3% краще, ніж попередній стандарт перекладу думок із записів ЕЕГ.

Мета дослідників - підвищити точність приблизно до 90%. Саме такий показник відповідає звичайним методам мовного перекладу або програмному забезпеченню розпізнавання мовлення. Також зазначено, що удосконалена технологія DeWave допоможе пацієнтам з інсультом і паралічем спілкуватися та полегшить користування біонічними протезами. 

Новини у світі технологій 

Нещодавно ШІ поставили задачу розробити робота, який зміг би ходити. Той у відповідь на це створив "маленьку, м’яку та деформовану" річ, що здатна рухатись, стискаючись й наповнюючись повітрям. Штучний інтелект розробив проект робота всього за 26 секунд. При цьому робот не схожий на жодну живу істоту, що вже існує на нашій планеті. 

Також відомо, що вчені розробили модель штучного інтелекту, яка успішно прогнозує майбутній дохід людини, стан її здоров'я та ймовірність передчасної смерті. Система отримує доступ до бази даних, що включає історію зарплати, фізичні показники та інші параметри.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.