Міністр Федоров розповів, як Україна використовує штучний інтелект у війні з росією

ШІ використовують для розпізнавання і розшифровки супутникових знімків, розпізнавання цілей на полі бою

Як Україна використовує штучний інтелект у війні з росією
Михайло Федоров і ШІ

Україна є одним із лідерів у світі в галузі використання штучного інтелекту (ШІ). Уряд країни активно застосовує ШІ в різних сферах, у тому числі в обороні, зокрема на передовій, в освіті та цивільному секторі.

У інтерв'ю для видання "24 канал" міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів про те, як ШІ використовується в Україні під час війни з росією. Він підтвердив, що ШІ активно використовують на передовій і він уже має вплив на війну.

"Він уже має вплив на війну", – заявив Федоров.

За словами Федорова, Україна активно використовує ШІ для розпізнавання і розшифровки супутникових знімків, розпізнавання цілей на полі бою. Також ШІ використовують для розвитку технологій захоплення цілей для дронів, для розпізнавання обличчя та прогнозування засобів, якими можна вражати певні цілі.

Роботизовані системи з розмінування територій України вже на фронті

Як повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, наразі вже понад 100 розробок роботизованих систем з розмінування пройшли верифікацію та частина з них отримує фінансування. Деякі з цих систем вже з’явилися на фронті, але їхня кількість поки що недостатня.

"Роботизовані системи з розмінування територій вже є на фронті. Поки що у недостатній кількості, адже вона залежить і від кількості ресурсів, які інвестуються, і від швидкості вводу цих платформ до експлуатації", – сказав Федоров.

За словами Федорова, уряд України створює проєкт Brave1. Він має на меті забезпечити фінансування та державні контракти для розробників роботизованих систем для розмінування.

"Brave1 робить все для того, аби максимальна кількість компаній отримувала грант. А далі вже Міністерство оборони та Сили оборони будуть їх закуповувати",  – додав Федоров.

Розробники роботизованих систем для розмінування використовують різні технології, зокрема, машинне навчання, штучний інтелект та автономне керування. Ці системи можуть бути використані для виявлення, маркування та знищення вибухонебезпечних предметів.

 ШІ використовують у реформі освіти

Федоров також зазначив, що ШІ використовується в Україні для реформи освіти. Зокрема, ШІ застосовується для аналізу освітньої траєкторії дитини та пропонування освітніх компонентів, які будуть допомагати розвиватися ще швидше.

"Штучний інтелект – це світовий тренд, який ми повинні максимально не те, щоб наздоганяти, а створювати безпрецедентні приклади його використання. Адже в найближчий час у нього буде велика кількість спеціалістів та інвестицій", – сказав Федоров.

Федоров також висловив стурбованість потенційними ризиками ШІ. Він заявив, що зараз про це говорять багато у світі.

Тому, за словами Федорова, наше завдання зараз – акумулювати штучний інтелект, щоб перемогти росію. Вже далі "будемо думати про всесвітні ризики штучного інтелекту". 

Українці позитивно ставляться до ШІ, але трохи побоюються його ризиків

Абсолютна більшість українців (76%) розуміють переваги штучного інтелекту (ШІ) і згодні з тим, що він має потенціал полегшити життя людства. Однак, українці також мають деякі побоювання щодо розвитку ШІ, зокрема щодо втрати роботи та знецінення професій, а також щодо так званого "повстання машин" чи агресії до людини. Такі результати отримало опитування про ставлення українців до ШІ, проведене компанією з маркетингових досліджень Kantar.

Загалом опитування показало, що особи з доходом на особу 10 тис. грн та люди з вищою освітою мають більший рівень розуміння переваг ШІ, ніж решта опитаних українців. Побоювання щодо втрати роботи та знецінення професій є найбільш поширеними серед українців, які стурбовані розвитком ШІ (57%).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube