Штучний інтелект може передбачити смерть людини з великою точністю: вчені розповіли про винахід

Дослідники розповіли, як успішно випробували нову модель life2vec на даних 6 мільйонів мешканців Данії

Штучний інтелект, life2vec
Однак на широке використання інструменту сподіватися поки зарано

Вчені розробили модель штучного інтелекту, яка успішно прогнозує майбутній дохід людини, стан її здоров'я та ймовірність передчасної смерті. Система отримує доступ до бази даних, що включає історію зарплати, фізичні показники та інші параметри. За словами науковців, модель, названа life2vec, успішно передбачила 78% випадків передчасної смерті.

Дослідження було проведене з використанням даних понад 6 мільйонів мешканців Данії. У новому дослідженні вчені використали велику мовну модель (LLM), схожу на ту, яка використовується в ChatGPT, для аналізу великих об'ємів даних та виявлення закономірностей. Результати дослідження вчені опублікували у журналі Nature Computational Science.

"Дослідники навчили ШІ на історії життя кожної людини в період з 2008 по 2016 рік. Модель шукала шаблони в цих історіях. Далі вони використали алгоритм, щоб передбачити, чи хтось з людей помер до 2020 року. Прогнози моделі були точними в 78% випадків", - йдеться у повідомленні.

Система виявила кілька факторів, які сприяють більшому ризику передчасної смерті. Вони включають низький дохід, діагноз щодо психічного здоров’я та стать. Причиною промахів моделі зазвичай були нещасні випадки або серцеві напади, які важко передбачити, вказують науковці.

Відомо, що це не перша спроба використання соціологічних даних та штучного інтелекту для передбачення майбутніх подій. Попередні дослідження, зокрема, включали експеримент з аналізом життєвого шляху дітей. Хоча результати нової розробки є обіцяючими, залишається питання стосовно ефективності моделі за межами даної вибірки людей.

Автори наукової роботи вважають, що технологія може бути корисною для попередження ризиків передчасної смерті та спонукання людей дбати про своє здоров'я. Такі моделі мають безліч питань щодо конфіденційності даних, які потрібно буде розібрати, перш система зможе комусь допомогти, підкреслили дослідники.

Штучний інтелект активно застосовується у повсякденному житті

Українські учні у школах активно використовують технологію штучного інтелекту. Зокрема, для виконання домашніх завдань та на уроках. Про це свідчать результати дослідження компанії Factum Group Ukraine за підтримки Міністерства освіти і науки України. Зокрема тепер відомо, що 91% опитаних школярів знають про ШІ-сервіси, а 85% хоча б раз їх використовували, третина з них робить це щонайменше щотижня.

Тим часом Google працює над чат-ботом в рамках проєкту Ellmann, який зможе виконувати функцію персонального асистента. Модель зможе знати більше про її користувачів, аніж вони самі. Система, яка створюється на базі ШІ, використовуватиме персональні дані, фотографії, відео, аби знаходитиме закономірності та контексти, якщо людина поставить йому питання про своє життя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube