Вашингтон Пост написав статтю про Сирського: скоро на пенсію, але робить 100 віджимань

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський на порозі пенсійного віку, але йти не планує. В інтерв’ю The Washington Post генерал заявив, що відчуває себе у формі й не збирається зупинятися - допоки триває війна, він потрібен Україні

Олександр Сирський
Сирський просить Трампа скасувати обмеження на удари по РФ

Головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський, якому 26 липня виповнюється 60 років, досягає встановленого законом пенсійного віку для військових. Проте він запевнив: про відставку не думає. Він  закликав захід дати Україні більше далекобійної зброї та дозволити бити по цілях у РФ.

Окремо Сирський наголосив, що стримати агресора можуть лише удари у відповідь, а не слова. Про це він розповів в інтерв'ю The Washington Post.

"Я все ще можу зробити 100 віджимань без зупинки", - пожартував генерал, додавши, що майже не спить і не збирається зупинятися, допоки "потрібно робити більше й краще для захисту нашого народу".

В інтерв’ю Сирський підкреслив: українські війська високомотивовані та здатні просуватися вперед, але їм бракує сучасного захисту. Він закликав США та Європу терміново посилити постачання систем ППО, ракет середньої й великої дальності, а також дозволити їх використання проти цілей на території Росії.

"Вони (росіяни) обстрілюють все: міста, аеродроми, інфраструктуру. Нам потрібні ракети, щоб дати ворогу гідну відповідь", - заявив командувач, апелюючи до нещодавньої зміни позиції Дональда Трампа щодо підтримки України.

Сирський також нагадав, що саме використання далекобійних систем на кшталт ATACMS дозволило стабілізувати ситуацію навесні під Харковом, і наголосив: стримувальні фактори - це не слова, а ракети, які можуть вдарити у відповідь. Він розраховує, що Трамп скасує заборону на удари по території РФ, запроваджену ще за адміністрації Байдена.

Попри тиск, втому й вік, Сирський каже, що найбільш природно почувається на передовій, пліч-о-пліч з піхотою. Саме там, за словами його оточення, він і планує провести своє 60-річчя. Але сам він сказав, що ще зарано говорити про це.

"Це залежить від Бога - і від мого президента", - сказав він зі сміхом.

Що ще птрібно Україні, щоб вести війну

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Україні необхідно щомісяця мобілізовувати 30 тисяч людей, щоб продовжувати війну з Росією. За його словами, покращити мобілізаційний процес допоможе цифровізація. Генерал додав, що ворог теж щомісяця збільшує свою армію.

На початку вторгнення Росії в Україну заголовки медіа лякали неймовірною потужністю російської артилерії - наступи супроводжувались шквальним "вогняним валом". За оцінками, вогнева міць РФ удесятеро переважала українську, а президент Володимир Зеленський знову й знову звертався до союзників із закликом: дайте більше снарядів. Відтоді ситуація змінилася: хоч артилерія нікуди не зникла, серйозно зростає нова загроза - дрони. Вже у 2025 році РФ планує виробити 2 мільйони FPV-дронів проти 3 мільйонів артснарядів, що свідчить про одне - війна трансформується у битву дронів.

В Україні розробляють нові дрони-перехоплювачі. Це оголосив президент Володимир Зеленський. Ці дрони допоможуть захистити енергетичні об'єкти від атак російський окупантів.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити