Українські сили застосували в одному бою десятки роботизованих систем
Українські війська вперше провели наземну атаку виключно з використанням безпілотних наземних транспортних засобів та дронів FPV. Операція підкреслює прагнення України впроваджувати технологічні інновації для ведення бойових дій. Про це у своєму звіті за 20 грудня пише американський Інститут вивчення війни (ISW)
Інститут вивчення війни посилається на речника бригади "Хартія" Національної гвардії України, сержанта Володимира Дегтярьова. Він повідомив про атаку Сил оборони України на позиції російських окупантів поблизу села Липці, що розташоване на північ від Харкова.
Дата атаки не називається, як і точні позиції, на яких відбулися бойові дії. Зазначається, що українські сили застосували десятки роботизованих систем, зокрема безпілотні апарати, оснащені кулеметами, а також дрони для встановлення і знешкодження мін на позиціях противника. У результаті операції було успішно знищено російські позиції.
"Ця атака стала прикладом застосування асиметричних ударних можливостей, які Україна активно розвиває, щоб компенсувати обмеження в людських ресурсах", – зазначають аналітики.
Українські офіційні особи неодноразово підкреслювали зусилля України, спрямовані на використання технологій та асиметричних ударних можливостей для компенсації обмежень у людських ресурсах, на противагу готовності Росії йти на значні жертви заради незначних територіальних здобутків. Зокрема, очільник Мінцифри Михайло Федоров пояснював, що основна мета наземних роботів - зменшити участь людини на полі бою, щоб зберегти життя і здоров’я українських військових. Він впевнений, що наземні роботизовані комплекси "стануть наступним геймчейнджером цієї війни".
Наприклад, Україна може стати "життєво важливим випробувальним полігоном" для нового продукту стартапу Firestorm: заводу розміром з морський контейнер, який може виробляти готові до застосування безпілотники менше ніж за добу.
Firestorm Labs створив інженер у галузі оборони та 3D-друку Ян Мюцеус, якого надихнуло використання дронів Україною для оборони від російського вторгнення, і який у лютому відвідав Київ.
xCell — це напівавтоматизоване експедиційне виробництво, яке може працювати з обмеженою участю людини й живитися від автономних генераторів. Адитивне виробництво, автоматизація та роботизована збірка уможливлюють майбутнє, в якому експедиційні заводи швидко вироблятимуть великі обсяги машин Firestorm, йдеться в описі на сайті стартапу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.