В Австрії всіх біженців, які вперше прибувають у країну, вже у травні зобов'яжуть здавати ДНК-тести
В Австрії планують ввести нове правило для біженців. Канцлер Карл Нехаммер хоче, щоб новоприбулі здавали ДНК-тести. Ця ініціатива має на меті обмежити кількість шукачів притулку, особливо тих, хто хоче возз'єднатися із сім'єю.
Про це пише Kronen Zeitung. За даними видання, вже наступного тижня відповідний указ буде діяти. ДНК-тести будуть використовуватися "при найменшій підозрі".
"Ми обмежимо возз’єднання сімей шляхом суворих перевірок", - заявив Карл Нехаммер.
Видання пише, що за перші три місяці 2024 року кількість заяв про надання притулку в Австрії зменшилася на 32%, що зв'язують із послідовною політикою проти контрабандистів. Тепер, після успішних контрзаходів на кордоні, країна планує запровадити ДНК-тести для новоприбулих біженців.
Для впровадження суворіших ДНК-тестів з ініціативи "Австрійської народної партії" не потрібне затвердження партнера з коаліції - "Зелених". Однак інші пропозиції партії, наприклад, обмеження в'їзду родичів мігрантів, які не можуть самі себе утримувати, потребують змін на рівні Європейського Союзу.
За цими пропозиціями може стати система карток для трудових мігрантів, яка вимагатиме підтвердження доходу від 1200 до 2000 євро для возз'єднання з родиною.
Водночас особи, що шукають притулок, можуть подати заяву на возз'єднання з родиною протягом трьох місяців після отримання статусу і не мусять доводити свою здатність до самостійного утримання. У 2024 році половина нових заяв про отримання притулку надійшла від неповнолітніх. Це стає все більшим тягарем для освітньої системи країни, особливо в Відні, де зараз навчається 18 тисяч таких дітей.
Громадяни України, які тікають від війни, можуть в'їжджати до Австрії без біометричного паспорта, але лише в цьому випадку. Для інших подорожей це правило не діє. Якщо строк дії паспорта закінчується або ви подорожуєте з дитиною без закордонного паспорта, вам слід звернутися до Посольства України в Австрії.
Українці можуть перебувати в Австрії без візи протягом 90 днів. Для тривалішого перебування та отримання соціальної підтримки необхідно оформити статус тимчасового захисту. Це дає можливість легально перебувати в країні до 4 березня 2025 року.
Процедура отримання статусу біженця в Австрії пов'язана з рядом обмежень, таких як подання персональних документів та неможливість повернення додому або працевлаштування протягом тривалого часу на оформлення документів.
Нагадаємо, у сусідній Німеччині українські біженці перестануть отримувати соцдопомогу готівкою. Також повідомлялося, що в Канаді українські біженці ризикують залишитися без роботи.