Українські біженці в Німеччині перестануть отримувати соцдопомогу готівкою: що зміниться

Читать на русском

Соціальна допомога від уряду Німеччини надходитиме тільки на картку, зняти з неї у банкоматі готівку зможуть не всі

Читать на русском
українці в Німеччині
Нововведення передбачає контроль за обміном коштів, адже іноді люди зловживають соціальною допомогою

Соціальна допомога від уряду Німеччини надходитиме тільки на картку, зняти з неї у банкоматі готівку зможуть не всі

Уряд Німеччині змінить форму видачі соціальної допомоги українцям, які перебувають під захистом цієї держави. Готівкові виплати скасують, натомість кожній людині видадуть картку, куди поступатимуть кошти. Розмір виплат не зміниться, але у кожному регіоні місцева влада сама вирішуватиме, кому і скільки можна зняти готівки зі своєї картки у банкоматі. 

Як повідомляє Tagesschau, новий закон передбачає систему платіжних карток. Його мета, кажуть в уряді -  не допустити переказу мігрантами грошей соціальної допомоги контрабандистам або родичам і друзям за кордон.

Урядовці пояснюють, що люди, які шукають прихисток у Німеччині, матимуть єдину платіжну карту. Сюди надходитиме соціальна допомога. Оновлений закон дозволяє місцевим органам влади самостійно вирішувати, яку суму готівки власники карток можуть зняти упродовж певного періоду часу.

В окремих випадках соцдопомогу все ж таки можуть дати і готівкою. Якщо, наприклад, людині з певних причини заблокували картку чи виникли якісь інші важливі обставини. Проте, це будуть рідкісні винятки з правил. Розмір виплат, які отримують шукачі притулку, не зміниться.

Видання також повідомляє, що, за оновленими даними, у Німеччині зареєстровано близько 1,65 мільйона українців. Німецькі політики закликають до більш рівномірного розподілу біженців у Європі, вважаючи, що Німеччина вже достатньо перевантажена мігрантами. 

Українці за кордоном: що нового

Уряд Польщі хоче, щоб з 1 вересня 2024 року всі українські діти, які зараз через війну перебувають в цій країні, були зобов’язані піти до місцевих шкіл. Відповідний законопроєкт вже готує Міністерство. Водночас у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій кажуть, що часто до дітей, які виїхали за кордон у цілях безпеки, помилково намагаються застосувати норми місцевого законодавства. Це може призвести до наслідків, які суперечать інтересам дитини як громадянина України. Україна планує взяти на облік усіх школярів, які зараз вчаться за межами країни.   

Також відомо, що влада Румунії не виділила жодної фінансової допомоги українцям, які знайшли тут притулок. Пояснюють, що немає грошей на відповідні цілі.

Нагадаємо, у Польщі й Чехії утворились величезні черги з чоловіків до паспортних столів. Незабаром вступить у дію довий закон про мобілізацію, який заборонить їм отримувати консульські послуги, зокрема обмін застарілого паспорта на новий, без військового квитка - тому люди поспішають встигнути.  

Також Інформатор писав, що Україна змінить свою політику щодо тих громадян, які перебувають за кордоном - про це повідомили у Міністерстві закордонних справ.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.