У Польщі відповіли Україні на ідею з поверненням біженців додому

Читать на русском

Польща не готова до масового повернення українців

Читать на русском
Влада Польщі повідомила, чи повертатиме українських біженців додому
Радослав Сікорський і біженці у Польщі

Польща не готова до масового повернення українців

Влада Польщі чітко усвідомлює, що Україна потребує своїх захисників, щоб захищати країну від російського ворога. Однак допомога в їх транспортуванні з Польщі для Варшави є етично неоднозначною.

Про ймовірне повернення українських біженців додому заявив глава польського МЗС Радослав Сікорський. Дипломат підкреслив, що саме Київ має першим проявити ініціативу у цьому питанні. З останньої розмови на цю тему випливали дещо інші пропозиції. 

"Тут Україна має проявити ініціативу. Мені поки що невідомі українські ініціативи після ухвалення цього закону. Раніше, у грудні, коли я був у Києві в перші дні на посаді, українська сторона говорила дещо інше у цьому напрямку", - пояснив Сікорський.

За словами Сікорського, йшлося про спеціальні документи, якими були б врегульовані питання військової служби. Київ пропонував скасувати виплати тим, хто не має таких документів. Такий підхід Сікорський назвав цікавим. 

"(Йшлося - ред.) щоб вони мали довідку для своїх громадян про те, що хтось має врегульовані стосунки з військовою службою. І просили, щоб соціальні виплати на рівні ЄС не поширювалися на людей, які не мають такої довідки. Цікава ідея", – сказав Сікорський.

Повернення українських біженців додому

Про повернення українських біженців додому раніше заявляв голова Міноборони Владислав Косіняк-Камиш, коментуючи повідомлення ЗМІ про те, що українські консульства призупинили видачу документів для чоловіків 18-60 років "через технічні причини". Глава Міноборони нагадав, що "громадяни мають обов'язок перед державою".

"Ми давно припускали, що ми також можемо допомогти українській стороні в тому, щоб ті, хто підлягає військовій службі, поїхали в Україну", - сказав Косіняк-Камиш.

Ці слова прокоментував міністр оборони Литви Лаурінас Кашчунас. Він  зазначив що Литва хоче наслідувати приклад Польщі щодо призову в армію українських чоловіків, які проживають за кордоном.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що українці у Польщі зможуть стати на військовий облік дистанційно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.