У Польщі зафіксували масове зростання заяв українських біженців на міжнародний захист

Міжнародний захист в Польщі надається іноземцю, якщо йому загрожує реальний ризик втрати життя чи здоров’я в країні його походження

Біженці у Польщі
Заяв про міжнародний захист у Польщі зросла приблизно на 30% порівняно з аналогічним періодом 2023 року

Українці в Польщі почали активніше просити міжнародний захист. Лише у першому кварталі 2024 року близько 1200 українців подали заявку, але лише 410 отримали його. Цей статус у Польщі надається тим, хто стикається з реальними загрозами життю чи здоров'ю у своїй країні походження.

Як повідомляє yavp.pl, за даними Департаменту у справах іноземців, у січні-березні 2024 року кількість заяв про міжнародний захист у Польщі зросла приблизно на 30% порівняно з аналогічним періодом 2023 року.

З 3000 заявників на міжнародний захист у Польщі протягом першого кварталу 2024 року більшість (1200) становили українці. Далі слідують білоруси (1000) та росіяни (300). У відповідь Департамент у першому кварталі 2024 року схвалив надання міжнародного захисту в Польщі 1,2 тис. іноземців:

  • Білорусі - 670 осіб;
  • України - 410 осіб;
  • Росії - 50 осіб.

Заяви про міжнародний захист зазвичай розглядають півроку. У першому кварталі 2024 року середній час вивчення підстав для отримання притулку був приблизно 4,5 місяці.

Під час оформлення статусу біженця іноземці мають право на соціальну підтримку (включно з проживанням, харчуванням, медичним обслуговуванням) від Департаменту у справах іноземців, та на курси, які включають вивчення польської мови. Прохачі притулку можуть залишатися в осередках для біженців або жити самостійно за межами таких центрів.

Міжнародний захист відрізняється від тимчасового захисту, який надається у зв'язку із війною в Україні. Тимчасовий захист діє як право на проживання у країні із правом працювати, доступом до освіти та медичної допомоги. Тимчасовий захист для українців у ЄС продовжений до 2025 року.

"Іноземцю надається міжнародний захист (у формі статусу біженця або додаткового захисту), якщо йому загрожує переслідування або реальний ризик втрати життя чи здоров’я в країні його походження", – пояснюють на сторінці відомства.

Карти побиту для українських біженців

Польський уряд представив зміни до спецзакону про допомогу українським мігрантам в Польщі, які планується запровадити з 1 липня 2024 року. Одними із надважливих оновлень є зміни щодо отримання та використання номера PESEL UKR, який встановлює та підтверджує тимчасовий захист українців. Отримати дозвіл на тимчасове проживання зможуть усі біженці, незалежно від того, працюють вони чи ні, пенсіонери чи студенти, діти до 6 років чи старші.

Крім того торік українські біженці відкрили в Польщі 30 325 нових компаній. Всього вони зареєстрували майже 50 тисяч ФОПів. За підсумками 2023 року кожним десятим новим індивідуальним підприємцем у Польщі став українець.

Нагадаємо, у вівторок, 30 квітня, уряд Польщі вніс низку змін до закону про допомогу громадянам України, які знайшли тут прихисток від війни. Захист продовжили до 30 вересня 2025 року. Також Інформатор писав, що у Польщі можуть обмежити видачу паспортів студентам з України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube