Відповідну норму запровадять на федеральній землі Гессен
У школах Німеччині з наступного навчального року будуть викладати українську мову. Вона вважатиметься другою іноземною та повинна полегшити складання випускних іспитів біженцям з України. Проте інновація буде діяти не всюди.
Як повідомляє видання n-tv, першим відповідний крок зробить уряд федеральної землі Гессен. У їх школах навчається багато українців. Тож влада вирішила піти на зустріч учням, тим самим виявивши солідарність з Україною.
"Ми не хочемо викорінювати українських біженців, ми не хочемо відрізати їх від батьківщини, ми хочемо побудувати міст для їхнього повернення в Україну", – цитує видання слова міністра Європи Манфреда Пентц.
Зазначається, що вивчати українську мову зможуть не тільки громадяни Україні, а й всі охочі. Проте ця ініціатива спрямована саме на українських біженців. Адже дітям важко навчатись у німецьких школах, та ще й вивчати додаткову іноземну мову. Що стосується інших федеральних земель Німеччини, то там пропонуються лише індивідуальні мовні курси з української у школах.
"Ця ініціатива є чітким знаком солідарності з Україною та має на меті збереження української ідентичності, культури та зв'язків українських біженців із батьківщиною, що сприятиме їхньому поверненню додому у майбутньому", – сказали в уряді землі Гессен.
Наразі у землі Гессен проживають близько 20 000 українських дітей та понад 300 вчителів з України.
Німеччина прихистила понад мільйон українців, які тікали від російської агресії. Їм виділили грошову допомогу, а ще допомогли знайти житло й вивчити мову. У квітні уряд Німеччини змінив форму видачі соцдопомоги українцям. Замість готівки їм будуть скидати виплати на спеціальні карти. Це нововведення не позначиться на розмірі виплат, але у кожному регіоні місцева влада сама вирішуватиме, кому і скільки можна зняти готівки зі своєї картки у банкоматі.
Українці, які перебувають у Німеччині, зможуть в 2025 році отримати паспорт ФРН. Це пов'язано з тим, що в країні є нестача робочих рук у різних сферах. Через це уряд ФРН вирішив спростити правила отримання паспорта для іноземців. Ті, хто хочуть залишити Німеччину, повинні виконати ряд умов, щоб не отримати штрафи.
Також Інформатор писав, що Україна змінить свою політику щодо тих громадян, які перебувають за кордоном - про це повідомили у Міністерстві закордонних справ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.