Зміна політики: МЗС готує нову стратегію щодо українців за кордоном

Читать на русском

Більшість українських мігрантів не повернуться після війни, якщо не змінити підхід

Читать на русском
Українські біженці
В Європі понад 4,2 млн українців, які користуються статусом біженця

Більшість українських мігрантів не повернуться після війни, якщо не змінити підхід

Україна змінить свою політику щодо тих громадян, які перебувають за кордоном. Проблема в тому, що після початку війни стало зрозуміло – у випадку, якщо не буде змін, більшість українців після війни до країни не повернуться. Асиміляція за кордоном відбувається надто швидко.

Як сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час Форуму дипломатії воєнного часу, навряд чи додому повернуться багато українців. Проте з тими, хто залишається за кордоном, потрібно працювати, щоб вони залишалися українцями.

"І тут від множинного громадянства, яке вже перетворилося на хрестовий похід за множинним громадянством, але я впевнений, що ми переможемо у цій битві, до цифровізації консульських послуг, ефективнішого фінансування громад і різних програм спільно з ними, нам потрібна нова комплексна політика щодо українців за кордоном", – сказав він.

За словами Кулеби, президент Володимир Зеленський ставив перед МЗС завдання щодо нової стратегії по українцям за кордоном. Напрацювання вже є, проте їх потрібно обговорити з іншими органами влади в країні, оскільки завдання насправді комплексне.

"Будемо презентувати її президенту, тому що він приділяє дуже важливу увагу українцям, які перебувають за кордоном", – резюмував він.

Українці за кордоном

За підрахунками Центру економічної стратегії, з кінця січня 2024 року за кордоном перебували близько 4,9 мільйона українців. З них близько 3,3 мільйона перетнули західний кордон України, 250 тисяч виїхали в ЄС через Росію чи Білорусь, а 1,3 мільйона залишаються на території країни-агресорки.

Станом на 29 лютого 2024 року статус тимчасового захисту в країнах Європейського Союзу мали понад 4,2 млн громадян України. Це без урахування тих, хто залишив країну до початку війни, або не став користуватися статусом захисту біженця, або поїхав в інші країни. Найбільше українців мешкає у Німеччині (понад 1,3 млн), Польщі (957 тис.) та Чехії (385 тис.). 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.