Українська косметика подорожчає на 50% - виробники назвали причину

Причина - нові стандарти ЄС, яких мають тепер дотримуватись виробники косметики в Україні, це значно підвищить вартість виробництва

Косметика в Україні. Фото: Vecteezy
Косметика в Україні. Фото: Vecteezy

Ціни на косметику внутрішніх виробників в Україні зростуть на 20-50% через гармонізацію із законами ЄС. Про це йдеться у матеріалі Forbes Україна. Для українських виробників косметики нові правила та вимоги, які значно ускладнять роботу, є своєрідним тестом на виживання.

З серпня 2024 року українські косметичні бізнеси мають дотримуватися нових правил виробництва. Причина – гармонізація із законами ЄС. Це призведе до зростання цін на 20-50%. Таке попередження для Forbes Україна озвучив Микола Романьок, засновник компанії Archimed, яка консультує іноземні компанії ніші. 

В Україні зареєстровано 1159 виробників косметичних засобів, які в 2023-му сплатили 1,8 млрд грн податків, говорить Романьок, посилаючись на аналітику дослідницької агенції Fama. Нові правила для них – своєрідний екзамен на виживання.  

Це суттєві витрати на перегляд складів та інгредієнтів продукції, її пакування, обладнання, сертифікацію тощо», – каже співзасновниця бренду косметики з виторгом 281,4 млн грн у 2023 році Livesta Світлана Діхтяренко.

Доведеться вкласти понад 7000–10 000 тис. дол. для завершення переходу.  Це додаткові лабораторні тести, реєстрація та консультації з юристами, – розповідає Євгенія Лисенко, співзасновниця косметичного бренду Crumb. Також питання, на скільки підвищать ціни постачальники компонентів, які теж підпадають під регламент, додає вона.

В Україні стрімко дорожчають харчі, одяг, освіта

За підрахунками Держстату, на споживчому ринку ціни на харчі та безалкогольні напої за вересень в середньому зросли на 1,8%. Найбільше (на 12,1%) подорожчали яйця. На 3,8-1,1% зросли ціни на овочі, масло, молоко та молочні продукти, соняшникову олію, продукти перероблювання зернових, безалкогольні напої, хліб, м’ясо та м’ясопродукти, рис. Водночас на 1,8% та 0,2% знизилися ціни на цукор та фрукти.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,4%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 2,6%.  Одяг і взуття, за оцінкою Держстату, подорожчали на 7,8%, зокрема, одяг – на 7,9%, взуття – на 7,7%. Водночас послуги освіти подорожчали на 10,1%, а саме: вищої – на 11,8%, середньої – на 11,1%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube