Причина - нові стандарти ЄС, яких мають тепер дотримуватись виробники косметики в Україні, це значно підвищить вартість виробництва
Ціни на косметику внутрішніх виробників в Україні зростуть на 20-50% через гармонізацію із законами ЄС. Про це йдеться у матеріалі Forbes Україна. Для українських виробників косметики нові правила та вимоги, які значно ускладнять роботу, є своєрідним тестом на виживання.
З серпня 2024 року українські косметичні бізнеси мають дотримуватися нових правил виробництва. Причина – гармонізація із законами ЄС. Це призведе до зростання цін на 20-50%. Таке попередження для Forbes Україна озвучив Микола Романьок, засновник компанії Archimed, яка консультує іноземні компанії ніші.
В Україні зареєстровано 1159 виробників косметичних засобів, які в 2023-му сплатили 1,8 млрд грн податків, говорить Романьок, посилаючись на аналітику дослідницької агенції Fama. Нові правила для них – своєрідний екзамен на виживання.
Це суттєві витрати на перегляд складів та інгредієнтів продукції, її пакування, обладнання, сертифікацію тощо», – каже співзасновниця бренду косметики з виторгом 281,4 млн грн у 2023 році Livesta Світлана Діхтяренко.
Доведеться вкласти понад 7000–10 000 тис. дол. для завершення переходу. Це додаткові лабораторні тести, реєстрація та консультації з юристами, – розповідає Євгенія Лисенко, співзасновниця косметичного бренду Crumb. Також питання, на скільки підвищать ціни постачальники компонентів, які теж підпадають під регламент, додає вона.
За підрахунками Держстату, на споживчому ринку ціни на харчі та безалкогольні напої за вересень в середньому зросли на 1,8%. Найбільше (на 12,1%) подорожчали яйця. На 3,8-1,1% зросли ціни на овочі, масло, молоко та молочні продукти, соняшникову олію, продукти перероблювання зернових, безалкогольні напої, хліб, м’ясо та м’ясопродукти, рис. Водночас на 1,8% та 0,2% знизилися ціни на цукор та фрукти.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,4%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 2,6%. Одяг і взуття, за оцінкою Держстату, подорожчали на 7,8%, зокрема, одяг – на 7,9%, взуття – на 7,7%. Водночас послуги освіти подорожчали на 10,1%, а саме: вищої – на 11,8%, середньої – на 11,1%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.