ЄС поверне мита на українські цукор та яйця: FT назвала причину

Читать на русском

Захисний механізм ЄС дозволяє блоку повертати мита на українську сільськогосподарську продукцію у разі перевищення квот

Читать на русском
Торгівля з ЄС
Мита відповідають чинній угоді України з ЄС

Захисний механізм ЄС дозволяє блоку повертати мита на українську сільськогосподарську продукцію у разі перевищення квот

Європейський союз планує знову ввести мита на імпорт українського цукру та яєць, використовуючи "аварійне гальмо". Цей захід має на меті заспокоїти європейських фермерів, які протестували на початку цього року. Україна вже веде переговори про покращення умов.

Про це пише Financial Times. За даними джерел видання, тарифи введуть, починаючи з 28 червня. Ці тарифи будуть аналогічні тому, який ввели на український овес минулого тижня, й діятимуть до червня 2025 року.

Захисний механізм дозволяє блоку повертати мита на українські птицю, яйця, цукор, овес, кукурудзу, мед та крупу, якщо обсяги імпорту перевищать середній показник у 2022 та 2023 роках. Овес досягнув цього рівня - з 1 січня було імпортовано понад 6440 т.

За словами джерел, те саме сталося з яйцями та цукром. Зазначається, що тарифи будуть становити 419 євро за тонну білого цукру та 339 євро за тонну цукру-сирцю. Яйця коштуватимуть додатково 30 центів за кг.

Як повідомив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка, що мита відповідають чинній угоді. Втім уряд проводить переговори з Брюсселем про їхнє покращення.

"Мета полягає в тому, щоб усунути всі двосторонні перешкоди, які не відповідають угоді", - сказав він.

Безмитна торгівля з ЄС

В червні 2022 року ЄС тимчасово призупинив низку тарифів, передбачених Угодою про асоціацію з Україною. У квітні цього року Європейський парламент схвалив продовження на рік безмитної торгівлі українською сільськогосподарською продукцією, але були запроваджені нові обмеження на рівень імпорту. Остаточно це рішення в ЄС ухвалили у травні. А чинності документ набрав 6 червня 2024 року.

Оновлена угода передбачає можливість обмеження експорту окремих категорій українських товарів до ЄС. Як повідомляли в Єврораді, якщо на ринку ЄС чи ринках однієї або кількох країн Євросоюзу виникнуть значні збої через український імпорт, наприклад пшениці, регламент гарантує, що Єврокомісія зможе швидко відреагувати й вжити будь-які заходи, які вважатиме за потрібне.

В угоді також йшлося, що для захисту фермерів ЄС режим лібералізації торгівлі може бути екстрено зупинений для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць, цукру, вівса, крупи, кукурудзи та меду. Якщо імпорт цих продуктів перевищить середній обсяг імпорту, зареєстрований у другій половині 2021 року, а також упродовж 2022 і 2023 років, тарифи будуть переглянуті. Крім того, Єврокомісія зобовʼязується посилити моніторинг імпорту зерна, зокрема пшениці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.